W nocy z 22 na 23 marca Stadion Narodowy stał się miejscem pierwszego w swojej krótkiej historii wyczynu sportowego. Zawodnicy reprezentujący pokrewne dyscypliny sportów motocyklowych – Tadek Błażusiak (enduro) i Ronnie Renner (motocross, fmx) – wykorzystali plac budowy stadionu jako nietypowy tor wyścigowy.

Trwa budowa Stadionu Narodowego. Obiekt ten ma już bryłę obiektu sportowego i, mimo że jego otwarcie przewidziane jest na 2011rok, już teraz inspiruje zawodników do wyczynów, nie zawsze związanych z piłką nożną. Stało się tak w przypadku dwóch światowej sławy reprezentantów sportów motocyklowych – Tadka Błażusiaka i Ronniego Rennera.
 

Błażusiak i Renner spotkali się już w tym miejscu we wrześniu 2008 roku podczas zawodów Red Bull X-Fighters Super Session, rozgrywanych na ówczesnym Stadionie Dziesięciolecia. Błażusiak był wówczas sędzią zawodów, a Renner kapitanem zwycięskiej drużyny. Minionej nocy – to samo miejsce na mapie miasta, lecz inny już stadion – wybrali na miejsce kolejnego sportowego spotkania, które tym razem przybrało formę bezpośredniego starcia w motocyklowym wyścigu.

Trasa nietypowego wyścigu – ustalona wspólnie prze zawodników – wiodła przez przyszłą płytę boiska, klatki schodowej, koronę stadionu i inne naturalne industrialne elementy, znajdujące się w pobliżu budowy. Na metę wyznaczono legendarny tunel Stadionu Dziesięciolecia, przez który wielokrotnie przejeżdżał Wyścig Pokoju. O kolejności startu zadecydował rzut monetą. Los uśmiechnął się do Ronniego Rennera, który brawurowo rozpoczął przejazd po niezwykłym torze. Błażusiak początkowo zostawał w tyle, jendak wkrótce dogonił Rennera i przez resztę trasy szli łeb w łeb. W rezultacie na metę, wyznaczoną przez jedną z bram wjazdowych na teren budowy, wjechali w tym samym czasie.
 

„Bardzo się cieszę, że mogłem ścigać się z Ronniem w tym miejscu. To, co dzisiaj zobaczyłem na Stadionie, przeszło moje oczekiwania. Nie sądziłem, że prace tutaj są tak zaawansowane. Niemniej bardzo fajnie było się ścigać po placu budowy – nie zdarza się to codziennie” – powiedział Błażusiak.

„Warszawa zawsze będzie mi się kojarzyć z tym miejscem. Dwa lata temu na Stadionie Dziesięciolecia moja drużyna wygrała Red Bull X-Fighters Super Session. Dzisiaj znowu miałem okazję tu rywalizować. Co prawda, stadion wygląda inaczej i jest znacznie więcej betonu, ale nie zmienia to faktu, że robi wrażenie. Bardzo chciałbym tu wrócić, gdy już będzie gotowy” – powiedział Renner.

Tadek „Taddy” Błażusiak to 27-letni zawodnik, który zdołał przebić się do czołówki najlepszych na świecie motocyklowych riderów. Jego umiejętności budzą respekt nawet wśród takich gwiazd, jak Travis Pastrana czy Cyril Despres, z którymi Tadek kilka razy miał okazje rywalizować. Polscy fani znają i kochają go od dawna, w końcu był aż ośmiokrotnym Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej Trial. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i podziwianych zawodników motocrossowych na świecie. Od 2007 roku jego starty w zawodach hard enduro są nieprzerwanym pasmem sukcesów – trzykrotnie zwyciężył w najtrudniejszym wyścigu enduro Erzberg Rodeo, jest też jedynym Europejczykiem, który wygrał AMA Endurocross. Na początku 2010 roku Tadek osiągnął kolejny sukces, zdobywając Puchar Świata w Enduro Halowym.
 

Ronnie Renner to jeden z najsłynniejszych zawodników FMX, który wielokrotnie zasłynął z prób pobicia rekordów świata. W 2007 roku Amerykanin zdobył złoty medal w konkurencji Step Up, rozgrywanej w ramach letniej edycji X-Games. Rok później w Kalifornii wybił się na motocyklu na wysokość 18 metrów, ustanawiając przy tym rekord świata. W 2009 roku w Chicago Renner pobił swój własny rekord skoku wzwyż na motocyklu – osiągnął wówczas wysokość 19,5 metra!