Szykują się zmiany w egzaminach na prawo jazdy kat. AM - Motogen.pl

Kiedyś do poruszania się 50-tkami wystarczyła karta motorowerowa. Teraz osoby, które ukończyły 14 lat muszą przejść taki sam proces, jaki przechodzą pełnoletni kandydaci – czyli założyć profil kierowcy, przejść badania lekarskie i odbyć kurs. Jedynym plusem jest to, że nie ma już obowiązku uczęszczania na zajęcia teoretyczne.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, zmiany mają dotyczyć egzaminu. Ministerstwo proponuje wprowadzenie możliwości zdawania egzaminu na prawo jazdy kategorii AM w dowolnym mieście na prawach powiatu. Wymóg jest jeden – musi się zebrać odpowiednia liczba osób. Egzaminatorzy przyjadą wtedy ze sprzętem potrzebnym do zdania teorii, a egzamin praktyczny odbędzie się w odpowiednio przystosowanym ośrodku szkolenia kierowców. Będzie mniej manewrów i krótszy czas jazdy w ruchu miejskim. Obecnie minimum to 25 minut, a w przypadku takiej formy egzaminu minimum czasowe będzie wynosiło 10 minut.

WORD-y będą musiały zakupić dodatkowe wyposażenie i zorganizować całą operację logistycznie. Oczywiście najważniejsze jest tutaj dobro kursantów. Dzięki takiemu udogodnieniu zmniejszy się liczba dzieci jeżdżących na motorowerach bez wymaganych uprawnień.

Źródło: Nowiny24.pl

Autor: Wojciech Grzesiak