Świetny test Bogdanki w Portimao - Motogen.pl

Zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda idealnie rozpoczął sezon MŚ Supersport. James Ellison ostatniego, trzeciego dnia oficjalnych testów w Portimao uzyskał drugi wynik, a Paweł Szkopek przez cały czas utrzymywał się w czołówce.

 

Po drugiej lokacie na mokrym torze dzień wcześniej (w piątek) Brytyjczyk również ustanowił drugi czas, potwierdzając tym samym świetną formę i wykonując ogrom pracy nad ustawieniami swojej Hondy w zmiennych warunkach pogodowych. Paweł Szkopek przez wszystkie dni dokonywał regularnych postępów, poprawiając swoje wyniki z każdym wyjazdem na tor i regularnie utrzymując się w pierwszej szóstce w stawce 21 zawodników.

 

W tabeli połączonych czasów okrążeń z trzech dni James i Paweł zajęli ostatecznie odpowiednio siódme i trzynaste miejsce, po przejechaniu 99 i 103 kółek, ale wyniki te nie oddają pełnego obrazu sytuacji z uwagi na kapryśną pogodę i przelotne deszcze. Nowy zespół Bogdanka PTR Honda opuszcza więc Portugalię w wyśmienitym nastroju dzięki regularnym postępom swoich zawodników i tempu plasującemu ich w czołówce poszczególnych sesji.

 

W poniedziałek zespół rozpocznie dwudniowe testy na torze MotorLand Aragon w Hiszpanii, gdzie do Ellisona i Szkopka dołączy najmłodszy reprezentant lubelskiej ekipy, 20-letni Marcin Walkowiak, który wystartuje w tym roku w międzynarodowym pucharze FIM Superstock 1000. Ostatnie, dwudniowe testy odbędą się na australijskim torze Phillip Island, gdzie 27 lutego wystartuje pierwszy wyścig sezonu.

 

James Ellison: 'To był dla nas bardzo udany test. Motocykl spisywał się świetnie, a cały zespół szybko się zgrał. Ostatniego dnia byłem bardzo szybki na mokrym torze, w pewnym momencie nawet o dwie sekundy na okrążeniu szybszy od rywali i jestem bardzo zadowolony z naszych osiągów w deszczu. Popołudniu część toru była już sucha, więc mogłem wypróbować nowe ustawienia przedniego zawieszenia, które przygotowaliśmy na podstawie danych zgromadzonych pierwszego dnia. Co prawda nie było tego widać po czasach okrążeń, bo część toru była mokra, ale te zmiany były ogromnym krokiem do przodu i nie mogę już doczekać się testów w Aragonii’.

 

Paweł Szkopek: 'Jestem bardzo zadowolony z trzech dni, które spędziliśmy w Portimao. Jazda w takich warunkach była dla mnie bardzo korzystna, ponieważ nauczyłem się bardzo dużo jeśli chodzi o kontrolę trakcji i mogłem poczuć się na motocyklu bardzo pewnie. Ostatniego dnia pogoda była kapryśna, dlatego nie mogę już doczekać się jazdy po suchym torze, ale i tak to były dla nas bardzo udane testy. Cieszę się, że regularnie utrzymywałem się w pierwszej szóste, ponieważ w ogóle nie skupiałem się na czasach okrążeń. Koncentrowałem się na nauce motocykla i wiem, że mógłbym pojechać znacznie szybciej, co daje mi ogromną motywację’.

 

Simon Buckmaster, Dyrektor Bogdanka PTR Honda: 'Nasz pierwszy test był bardzo ważny. Obaj zawodnicy byli szybcy na mokrym torze, a pod koniec testu James znalazł świetne ustawienia przodu, które poprawiły wejścia w zakręty. Jestem też bardzo zadowolony z jazdy Pawła. Zgrał się z zespołem i pokazał duży potencjał, dlatego nie mogę już doczekać się pierwszego wyścigu w Australii’.

 

Igor Piasecki, Manager Bogdanka Racing: 'Pomimo zmiennej pogody to był wyjątkowo udany test dla całej naszej ekipy. Zawodnicy czuli się komfortowo na swoich Hondach od samego początku i mogli wykonać mnóstwo pracy zarówno na suchym, jak i na mokrym torze. James raz jeszcze potwierdził, że jest jednym z głównych kandydatów do tytułu mistrzowskiego, zaś Paweł sprawił nam pozytywną niespodziankę. Koncentrował się tylko na nauce motocykla, głównie ustawień kontroli trakcji, a mimo to regularnie utrzymywał się w pierwszej szóstce, dzięki czemu mamy świetną bazę do pracy już po zaledwie jednym teście’.

 

Więcej informacji o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresami www.bogdankaracing.com i www.performancetechnicalracing.co.uk oraz na portalach społecznościowych Twitter i Facebook.

Więcej o motocyklach Honda