Ten jedyny w swoim rodzaju skuter przybiera wzór i barwy lakieru wymyślony przez Pawła. Dzięki wyjątkowemu i rozpoznawalnemu stylowi, jaki w ciągu lat wypracował sobie Swanski, nikt nie będzie miał wątpliwości kto jest autorem projektu.

Paweł „Swanski” to znany na całym świecie artysta malarz, grafik, ilustrator, który projektuje dla takich marek jak Absolut, Vans, Girl Skateboards, Lakai Footwear, Casio G-Shock, Red Bull, Pepsi, Philipp Morris, Burn, Nike, MTV, VH1, Viva i wielu innych. Jest także dyrektorem artystycznym marki Turbokolor.

Premiera przerobionej przez Swanskiego Vespy będzie miała miejsce podczas imprezy Vans Classic and Warsaw.

Paweł jest fanem stylu vintage, ceni rzemiosło oraz organiczność swoich prac i projektów. Dzięki swoim dokonaniom i historii dostał od Vespy wolną rękę w kwestii wyboru modelu, którego przeróbki podjąłby się najchętniej. Wybór padł na kultowy model PX, który obecnie znajduje się w pracowni Swanskiego.

Vespa PX to model, który wygląda, jakby był żywcem wyjęty z lat 60. prosty, funkcjonalny, będący ikoną pop-kultury. Sprzęt, który na stałe wpisał się w świat nie tylko motoryzacyjny. Który – podobnie jak prace Pawła, ma swój niepowtarzalny i rozpoznawalny styl.

Oprócz Vespy Paweł pokaże także przygotowane specjalnie na okazję premiery Vespy klasyczny model butów Vans oraz kask Biltwell.

Ta współpraca to także kontynuacja przygody Swanskiego z motocyklową sceną custom. Paweł, podczas premiery pokaże też wiele klasycznych kasków Biltwell, których „customizacją” ostatnio się zajmował.

Zapraszamy na Vans Classic And Warsaw już 27 czerwca, do warszawskiej Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65.

Więcej o motocyklach Vespa