Superenduro- Rusza sezon extremalnego enduro! - Motogen.pl

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2015 oprócz Polski, odwiedzą też Meksyk, Finlandię Niemcy, Francję czy Brazylię. Razem rozegranych zostanie sześć rund. Do walki z Tadeuszem stanie między innymi Jonny Walker, Alfredo Gomez, Mathias Bellino i startujący pierwszy raz  w tej serii zawodów Cody Webb czy Taylor Robert. Jeśli czytaliście naszą ostatnią relację z AMA Endurocrossu, to pewnie pamiętacie, że na ostatniej rundzie Błażusiak miał spory problem, by dogonić tych dwóch zawodników.  Oprócz silnej obsady atmosferę podkręca „The Super Pole” sponsorowany przez Akrapovica.

W Super Pole wystartuje 8 najszybszych zawodników  z kwalifikacji. Ten wyścig będzie rozgrywany na każdej rundzie, a najszybsi zawodnicy będą zbierać punkty do klasyfikacji przez cały sezon. Kto uzbiera ich najwięcej, otrzyma od Akrapovica czek na 1500 Euro. Co więcej, riderzy z najlepszymi czasami mają możliwość wybrania pozycji startu.

Poza czołówką światowych zawodników, na pewno zobaczycie też uczestników z Polski. Kogo dokładnie, to pewnie okaże się niebawem. Dużym wyzwaniem dla organizatorów będzie też odpowiednie przygotowanie toru. Do jego budowy zostaną zużyte olbrzymie ilości ziemi, ale też opon, drewnianych bali i kamieni. Na jaką konfigurację przeszkód możemy liczyć w tym razem? To wszystko okaże się już 6 grudnia.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani czy kupić bilety, zobaczcie teaser na sezon 2014/2015: