SuperEnduro 2016- GP Czech, Tadeusz wraca do gry! - Motogen.pl

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro po raz pierwszy zawitały do stolicy Czech. Najpopularniejszym sportem u naszych sąsiadów jest hokej, wiec zawodnicy do prezentacji przystąpili właśnie w strojach Hokejowych. Jestem wręcz pewien, że większość czeskich kibiców po tak emocjonującym wieczorze zmieniło swoje preferencje odnośnie ulubionej dyscypliny!

Podsumowanie Wideo GP Czech:

Tadeusz Błażusiak wracając po kontuzji, już podczas kwalifikacji pokazał, że jest w pełni sił. W spektakularnym stylu Polak wygrał Superpole z blisko półsekundową przewagą nad Amerykaninem Taylorem Robertem.

Wszystko wskazywało, że również inauguracyjny wyścig będzie należał do Błażusiaka, który po holeshocie utrzymał prowadzenie. Podczas zamieszania z dublowanym zawodnikiem Tadeusz spadł na 3 miejsce. Dramat wydarzył się jednak tuż przed meta, gdy wjechał w niego Andreas Linusson. Na szczęście obyło się bez kontuzji, ale Taddy spadł na 5 pozycje. Wyścig wygrał Amerykanin Taylor Robert.

„Byłem wściekły. Generalnie zawsze zachowuję spokój i ciężko wyprowadzić mnie z równowagi, ale Szwedowi dzisiaj się udało” – podsumował Tadeusz.

Drugi wyścig wygrał Haaker, a za nim na mecie zameldował się Cody Webb. Trzecie miejsce na podium uzupełnił również Amerykanin Taylor Robert. Błażusiak zajął dopiero 7 pozycję.

Finałowy wyścig wieczoru przyniósł niesłychane emocje i zwroty akcji. Faworyt Cody Webb zaliczył upadek, w którym uszkodził swojego KTM’a. Motocykl nie chciał zapalić mimo licznych prób. Dopiero po dwóch minutach udało się Webbowi wrócić na tor, jednak bez szans na zdobycie jakiejkolwiek liczącej się pozycji. Wyścig należał do Tadeusza, który wpadł na metę przed drugim Coltonem Haakerem. Dzięki tak dużemu zastrzykowi punktowemu udało się naszemu rodakowi zdobyć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej GP Czech. Po raz pierwszy zwyciężył Haaker, a drugi stopień podium przypadł Robertowi Taylorowi.

SuperEnduro Praga, wyniki:

1.Colton Haaker (USA) – 52 pkt
2.Robert Taylor (USA) – 52 pkt
3.Tadeusz Błażusiak (Polska) – 43 pkt
4.Cody Webb (USA) – 31 pkt

7. Jonny Walker (Wiela Brytania) – 29 pkt

Klasyfikacja generalna mistrzostw świata:

1. Walker – 241 pkt
2. Haaker – 240 pkt
3. Webb – 234 pkt

8. Błażusiak – 122 pkt