SuperEnduro 2015- W sobotę kibicujemy Tadeuszowi! - Motogen.pl

To zadanie może wcale nie być łatwe, gdyż w stawce Błażusiak ma takich rywali jak David Knight czy Cody Webb. Oby dwaj zawodnicy poświęcili miesięczną przerwę między rundami na ostry trening. To na pewno przełoży się na ich jazdę. Tym bardziej wyników możemy spodziewać się przypadku Webba, który przed Gdańskiem miał zaledwie cztery dni na przetestowania nowego KTM’a. Pewnie nie wszyscy z was pamiętają, że Cody został właśnie mistrzem AMA Endurocrossu i tym samym odebrał tytuł Błażusiakowi.

 

Zobaczcie zwiastun 2 Rundy FIM SuperEnduro 2015:

 

Kolejnym groźnym rywalem dla Tadeusza jest jego młodszy kolega z team’u KTM – Jonny Walker. Ten młody Brytyjczyk nie miał szczęścia podczas rundy w ERGO Arenie i nie znalazł się wtedy na podium. W Niemczech na pewno będzie chciał odrobić straty z Gdańska, więc walka zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco. Co więcej, Jonny ma na koncie już pierwsze punkty w walce o Super Pole, gdzie nagrodę na koniec sezonu sponsoruje Akrapovic.

 

Na starcie nie zabraknie też innych znanych zawodników Superenduro: Taylora Roberta, Paula Boltona czy Giacomo Redondi. Również wśród Juniorów mamy za kogo trzymać kciuki. Na starcie zobaczymy obiecującego Oskara Kaczmarczyka, który podczas rundy w Ergo Arenie znalazł się na 8 pozycji. Natomiast w Pucharze Pań wystartują też dwie polskie zawodniczki: Natalia Śniada i Ewelina Szkudlarek.