„To fantastyczne uczucie, kiedy zwycięża się po raz kolejny. To była ciężka noc, a w trakcie wyścigu były niewielkie różnice między zawodnikami. Popełniłem kilka większych błędów i musiałam się mocno napracować, żeby wrócić na prowadzenie. Wygrana w finałowym wyścigu była świetna, jednak jeszcze więcej radości przyniosło mi znalezienie się na podium w klasyfikacji całej imprezy” – mówił Błażusiak.

 

Jednak zacznijmy od początku, czyli od pierwszego wyścigu. Ta runda należała do Cody’ego, który pomimo utraty przedniego hamulca, znalazł się na prowadzeniu. Za nim dojechał Błażusiak i David Knight również na KTM-ie. W drugim wyścigu na prowadzenie wysunął się Walker, który zgarnął holeshota i sukcesywnie budował przewagę nad resztą stawki. Webb i Błażusiak utknęli między innymi zawodnikami przez, co musieli przepychać się do przodu tracąc czas do prowadzącego Anglika. Ostatecznie David przekroczył linię mety jako drugi, a Tadeusz jako trzeci. Wyścig finałowy to duże przetasowania na prowadzeniu i pełno ekstremalnych emocji. Na początku prowadzenie objął Knight, który zaliczył świetny start. Jednak na sekcji kamieni Tadeusz dogonił go i wyminął, przejmując prowadzenie. Z dalszych pozycji do przodu parł Webb, który na sekcji z kłodami prześcignął Błażusiak. Dominacja Cody’ego zakończyła się na ostatnim okrążeniu, gdy Taddy w części z kamieniami postawił wszystko na jedną kartę i minął rywala wykonując dość ryzykowne manewry. Ten wyścig był przeznaczony zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach!

 

Wideo podsumowanie GP Finlandii:

 

Jak prezentuje się klasyfikacja generalna tego sezonu Superenduro? Pierwszy jest Tadeusz, a za nim David Knight i Jonny Walker. Trzecia runda to trzecie zwycięstwo i kolejny krok w drodze po tytuł tegorocznego mistrza Superenduro, który jest już coraz bliżej polskiego zawodnika. Pozostały jeszcze trzy rundy do przejechania: w Meksyku, Brazylii i Francji. Następne zawody już 21 lutego w Guadalajara.

 

Wyniki GP Finlandii:

1.

Tadeusz Błażusiak

POL

2.

Cody Webb

USA

3.

Jonny Walker

GBR

4.

David Knight

GBR

5.

Alfredo Gomez

ESP

 

Pełne wyniki znajdziecie tutaj:

http://www.enduro-abc.com/index.php?model=standings&champ_id=9&categ_id=7