Yamaha puszcza oko do swoich użytkowników… A jeżeli rozwiążesz sudoku z kufra Tracera 9 GT, to może otrzymasz nagrodę!

Zdarza się, że pracownicy, inżynierowie i projektanci w branży motoryzacyjnej to niezłe śmieszki. Czasem uda się przepchnąć projekt zawierający żarcik albo komunikat-z-przymrużeniem-oka.

Na przykład w okolicy wlewu paliwa Jeepa Renegade znalazł się wytłoczony pająk z chmurką „Ciao, Baby!”. Z kolei Jaguar E-Pace, jako że jest „małym modelem” w rodzinie, na szybie czołowej ma nadrukowanego dużego jaguara i małego kotka. Na macie schowka Hondy Civic 10gen, od wewnętrznej strony nadrukowano legendarne bolidy wyścigowe i myśliwiec. Według mnie puszczanie oczka do swoich użytkowników nic nie kosztuje, a jest po prostu przesympatyczne.

Yamaha Tracer 9 GT 2021 jest pierwszym motocyklem (według mojej wiedzy), który ukrywa w sobie pełnoprawne "easter egg".
Yamaha Tracer 9 GT 2021 jest pierwszym motocyklem (według mojej wiedzy), który ukrywa w sobie pełnoprawne „easter egg”.

A słyszeliście o podobnych ukrytych żarcikach, zwanych „easter egg”, w motocyklach? Ja nie słyszałem. Mam jednak ogromną nadzieję, że to się właśnie zmienia!

Easter egg od Yamahy – sudoku ukryte wewnątrz kufra!

W marcu 2021 roku byłem na prezentacji premierowej Yamahy Tracer 9 GT w Toskanii. Będąc ciekaw tego motocykla, oglądałem go z każdej strony. Otwieram kufer, a tam… SUDOKU!

Nagrałem nawet film, o którym zapomniałem, ale który okazuje się idealnym materiałem do publikacji teraz w czasie Tygodnia Yamahy w Operacji Lato.

Film do obejrzenia na FB lub w playerze powyżej.

Wyobraźcie sobie, że na wewnętrznej stronie ściany lewego kufra, inżynierowie Yamahy nadrukowali sudoku! Co jeszcze ciekawsze, cyfry zostały zastąpione ikonami związanymi z Yamahą: jest logo, są kształty skuterów, motocykli, a także quadów, skuterów wodnych, czy silników zaburtowych. Taki sprytny i zabawny sposób promocji własnych produktów.

Zobacz też:
Premierowy test Yamahy Tracer 9 GT na Motogen.pl.
Video z premierowego testu Tracera 9 GT 2021 na YouTube.

Czy sudoku od Yamahy da się rozwiązać?

Yamaha zapewnia, że to sudoku da się rozwiązać, ale poziom trudności jest bardzo wysoki. Moja żona na przykład, będąca mistrzem sudoku, straciła cierpliwość i porzuciła wyzwanie.

Sudoku z kufra Yamahy Tracer 9 GT - level hard.
Sudoku z kufra Yamahy Tracer 9 GT – level hard.

Dowiedziałem się, że Yamaha nagrodzi pierwszych kilka osób, które rozwiążą to sudoku… No to do dzieła i pochwalcie się wynikami!

Jeżeli to sudoku nie jest na Twoje siły, ale chciałbyś nagrodę, to my też mamy konkurs. Nazywa się #OperacjaLato i wystarczy, że zrobisz motocyklowo-wakacyjne zdjęcie. Szczegóły o konkursie #OperacjaLato.

Partnerzy Operacji Lato:
BNP Paribas,
I’M Inter Motors,
TRW,
NGK,
Schuberth,
Dunlop,
Motul,
Exide.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany