W wyniku rutynowych działań podczas 15 rundy SX zostały pobrane próbki od Jamesa Stewarta oraz innych zawodników do kontroli antydopingowej. W próbce moczu Stewarta wykryto obecność amfetaminy. James Steward został zawieszony 20 czerwca do odwołania. Stewart ma prawo żądać przebadania próbki „B” w celu oczyszczenia się z zarzutów.

 

Zespół Yoshimura Suzuki ogłosił, że dana substancja wykryta podczas badań może być lekiem, który został przepisany Stewart’owi przez jego lekarza.

Aktualizacja 26.06.2014
 

James Stewart co prawda nadal nie został oczyszczony z zarzutów o stosowanie dopingu, jednak wystartuje już w ten weekend w Muddy Creek. Jest to kolejna runda mistrzostw Lucas Oil Pro Motocross.

Oto oficjalne stanowisko MX Sports Pro Racing- organizatora Lucas Oil Pro Motocross Championship:

“Tymczasowe zawieszenie Jamesa Stewarta przez FIM, w wyniku domniemanego naruszenia zasad antydopingowych dnia 12 kwietnia 2014 r., nie ma wpływu na obecne uczestnictwo w zawodach MX Sports Pro Racing takich jak: The Lucas Oil Pro Motocross Championship. FIM oraz WADA, jak i MX Sport Pro Racing nie są sygnatariuszami kodeksu WADA i nie mają uprawnień do nakładania tymczasowego zawieszenia . AMA Pro Racing zaznacza, że nie będzie ograniczać James’owi Stewart’owi możliwości startu w nadchodzącym “Tennessee National” oraz wstrzyma się z działaniami do czasu ostatecznej decyzji Międzynarodowego Sądu Dyscyplinarnego (CDI) z ramienia FIM. Do tego czasu, Pan Stewart może swobodnie startować w zawodach.”

 

Więcej w Motocross
Motocross- XIX Puchar miasta Sochaczew

Motocross wpisał się na dobre w historię tego miejsca. Jak co roku tor motocrossowy ożył i zapełnił się widzami oraz...

Zamknij