Spies gotowy na Nurburgring - Motogen.pl

Zawodnik Yamaha World Superbike, Ben Spies, jest gotów na wyścig na torze Nurburgring w górach Eifel. Po pięciotygodniowej przerwie wakacyjnej Spies jest wypoczęty i przygotowany na walkę z Noriyuki Hagą o tytuł Mistrza Świata. Obu panów dzieli jedynie 7 punktów po ostatniej rundzie w Brnie, a do końca sezonu pozostały zaledwie cztery rundy. Wszystko wskazuje na to, że będzie to emocjonujący okres.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Amerykanina, uda mu się po dwóch niedzielnych wyścigach prześcignąć Hagę i objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Podobnie jak na większości torów, Spies nie ścigał się nigdy na Nurburgring. Na szczęście, wyścigi na nieznanych torach szybko przestały stanowić problem. Jak dotąd zawodnik wspaniale przystosowywał się do nowych miejsc i zdobywał cenne punkty przybliżające go do korony mistrza.

Wspaniale było mieć trochę czasu na odpoczynek– powiedział Ben Spies. – Mam w pełni naładowane baterie i jestem bardzo podekscytowany powrotem na tor. Nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania, więc zamierzam jechać na 100%. Zobaczymy, czy uda nam się dogonić Noriego w najbliższy weekend.

Więcej o motocyklach Yamaha