Takich historii chcemy więcej! 41 lat po zgłoszeniu kradzieży, policja odzyskała Vespę 50 Special, w stanie idealnym! Skuter został zwrócony synowi pierwotnego właściciela.

Mieszkaniec gminy Arezzo we Włoszech zgłosił włoskiej policji carabinieri kradzież traktora. Śledztwo doprowadziło do garażu w miejscowości Castelfranco Piandiscò, gdzie pod plandeką rzeczywiście czekał skradziony traktor. Ale obok niego stała też oryginalna Vespa 50 Special z przełomu lat 70′ i 80′, biała, w stanie idealnym.

Po zweryfikowaniu okazało się, że Vespa była skradziona 40 lat wcześniej, w roku 1980. Kradzieży dokonano 140 kilometrów dalej, w mieście Piza. Właścicielem był Gino Graziani, który zmarł w 1992 roku, a więc wieść o odnalezieniu skutera, policja przekazała jego synowi, Paolo.

„Na początku myślałem że to żart, ale dalej w rozmowie z carabinieri zorientowałem się, że to prawda. A już niemalże zapomniałem o tej Vespie!” – powiedział Paolo Graziani.

Biorąc pod uwagę idealny stan Vespy 50 Special, podejrzany 50-latek z pewnością dbał o ten pojazd. Nie jest jasne, czy był świadomy, że skuter jest kradziony.

O swoim nowym-starym skuterze, Paolo powiedział:
„Dla mojej rodziny ten skuter ma potężną wartość emocjonalną, tata był bardzo przywiązany do swojej Vespy. Po kradzieży, gdy tylko widział podobną, przyglądał się czy to aby na pewno nie jego egzemplarz.

Teraz zrobię jej zdjęcie i umieszczę na nagrobku ojca, zaraz obok medalu za zasługi wojenne, który otrzymał w 2016 roku.”

Dziś taka Vespa 50 Special może być warta 15 – 20 tysięcy złotych, ale nie wydaje nam się, aby Paolo kiedykolwiek myślał o jej sprzedaży.


Jedna odpowiedź

  1. Kacper

    Takie historie lubię 🙂 Też mam vespę po ojcu i nie wyobrażam sobie, że miałbym ją sprzedać, a co dopiero pozwolić ukraść. Takie pojazdy mają duszę, tego się nie kupi za żadne pieniądze.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany