Włoska Gilera świętowała w czwartek swoje 100. urodziny. Na imprezie pojawili się Marco Simoncelli i Geoff Duke.

Urodziny włoskiej marki zebrały wszystkich zawodników – byłych i obecnych, którzy jeździli i jeżdżą na Gilerze. Poza tym na imprezie zaprezentowano nowy model, który zostanie wypuszczony w 2009 roku.

Włoski koncern ma na swoim koncie 14 tytułów mistrzowskich (w tym 8 dla zawodników i 6 dla konstruktorów). Wśród uhonorowanych znajduje się, oczywiście, gwiazda klasy 250GP, Marco Simoncelli, który dołączył do tego ekskluzywnego grona w zeszłym roku, zdobywając tytuł mistrza. To właśnie Simoncelli był jedną z gwiazd imprezy na torze Monza, tuż obok kolegi z teamu, Roberto Locatelliego.

Wybór włoskiego toru na zorganizowanie imprezy również nie był przypadkowy. W 1957 roku Libero Liberati, jadący na czterocylindrowej Gilerze, zdobył tam tytuł mistrza w klasie 500 ccm. Po tym zdarzeniu marka zdobyła 11 mistrzowskich tytułów w ciągu 11 lat.

Poza Simoncellim i Locatellim na imprezie pojawili się Geoff Duke (legenda MotoGP i czterokrotny Mistrz Świata w klasie 500 ccm) oraz Manuel Poggiali (Mistrz Świata klasy 125GP z 2001 roku).

Więcej o motocyklach Gilera

Więcej w MotoGP
Pedrosa przeszedł operację

Aby poskładać uszkodzoną podczas upadku kość nadgarstka i przedramienia, konieczna była operacja. Podczas zabiegu  w nadgarstku Pedrosy zamontowano tytanowe śruby....

Zamknij