Sherwood zwycięzcą w Dubaju! - Motogen.pl

Zwycięzcą inauguracyjnego przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012 rozegranego w Dubaju został Nowozelandczyk Levi Sherwood. Zawodnik FMX zwany niegdyś „cudownym dzieckiem” na oczach 20 000 publiczności zaliczył swoje pierwsze od 2010 roku zwycięstwo!

 

Piątek 13 okazał się dniem bardzo szczęśliwym dla Nowozelandczyka, Leviego Sherwooda. W Dubaju, gdzie wczoraj rozpoczął się tegoroczny sezon Red Bull X-Fighters, w ramach którego rozegrane zostanie sześć przystanków na sześciu kontynentach, Sherwood zaliczył czwarte zwycięstwo w karierze i zarazem pierwsze od czasu triumfu w Londynie w 2010 roku. Jego przejazd na niezwykłym dirtowym torze zbudowanym na białych piaskach Jumeirah Beach Residence podziwiało ponad 20 000 widzów. Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się Australijczyk Rob Adelberg, a na trzecim Javier Villegas z Chile, który na podium wspiął się po raz pierwszy.

 

Noc obfitowała w emocje i niespodzianki. Broniący tytułu Mistrz Światowej Serii Dany Torres z Hiszpanii oraz faworyt do tytułu Andre Villa odpadli z rywalizacji już w ćwierćfinałach, ostatecznie zajmując odpowiednio ósme i piąte miejsce. Wcześniej Villa nie był w stanie ukryć łez szczęścia, po tym jak w kwalifikacjach udało mu się zająć drugie miejsce. Powrót do jazdy na najwyższym poziomie po kontuzji nogi, której nabawił się w zeszłym sezonie, wywołał trudne do przezwyciężenia emocje. Upał panujący w Dubaju nie przeszkodził będącemu w świetnej formie Sherwoodowi, który podczas tych najbardziej prestiżowych zawodów FMX na świecie ponownie zaprezentował swój niepowtarzalny, płynny styl jazdy.

 

„Ta wygrana ma dla mnie ogromne znaczenie” – powiedział rozpromieniony 20-letni Sherwood, świętując z entuzjastycznym tłumem, który miał szansę podziwiać zawodników skaczących na swych motocyklach na wysokość 12 metrów i pokonujących w powietrzu dystanse dochodzące do 20 metrów. „Na starcie brakowało mi pewności siebie” – dodał Nowozelandczyk.

 

Villegas był zachwycony pierwszym w karierze miejscem na podium. „Po latach poświęceń w końcu mi się udało” – powiedział. „Nie zamierzam na tym poprzestać. Chcę stawać na podium przez cały sezon”. Red Bull X-Fighters to obecnie największa i najbardziej ceniona seria freestyle motocrossowa na naszej planecie, w ramach której sześciu riderów FMX walczy o punkty podczas sześciu przystanków na czterech kontynentach.

Wyniki Red Bull X-Fighters w Dubaju:
1. Levi Sherwood (NZL) 100 pkt
2. Rob Adelberg (AUS) 80 pkt
3. Javier Villegas (CHL) 65 pkt
4. Josh Sheehan (AUS) 55 pkt
5. Andrè Villa (NOR) 45 pkt
6. Todd Potter (USA) 35 pkt
7. Edgar Torronteras (ESP) 30 pkt
8. Dany Torres (ESP) 25 pkt
9. Mat Rebeaud (SUI) 20 pkt
10. Eigo Sato (JPN) 15 pkt

 

Pozostałe przystanki Red Bull X-Fighters 2012:
• Glen Helen (USA) – 12 maja
• Stambuł (Turcja) – 16 czerwca
• Madryt (Hiszpania) – 20 lipca
• Monachium (Niemcy) – 11 sierpnia
• Sydney (Australia) – 6 października