Sezon Cross Country otwarty w Białymstoku - Motogen.pl

W miniony weekend w Białymstoku odbyła się 1 i 2 Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country.

Na starcie stanęło 135 zawodników z całej Polski w tym kilku zza wschodniej granicy. Nie zabrakło doskonałych riderów takich, jak Kędzierski, Giemza, Kędziora, czy reprezentującego barwy miejscowego klubu Offroad Białystok – Vice Mistrza Europy w Cross Country, Rafała Kiczko. Obiekt, na którym odbyły się zmagania to położony w naturalnej scenerii  tor, charakteryzujący się zmienną nawierzchnią. Pogoda, jak to na Podlasiu, przywitała zawodników chłodnym uściskiem dłoni. Już pierwszego dnia mocno padał deszcz, a następnie śnieg, co pogorszyło właściwości jezdne. Błoto spod kół skutecznie zatykało gogle, a później twarze zawodników. Drugiego dnia zaświeciło słońce i nastroje znacznie się poprawiły.

W klasie Senior 2 na pierwszym stopniu podium stanął Łukasz Kędzierski. Jak zwykle dał pokaz pięknej i skutecznej jazdy do celu. Tuż za nim uplasował się Kamil Walczak i Mieszko Gotkowski. W Senior 1 kolejność na mecie wyglądała następująco: Wacław Skolarus, Paweł Szturmowski i Michał Kędziora. W klasyfikacji Quadów, które jako pierwsze ruszały na trasę, zwyciężył Łukasz Lewy. Na drugim miejscu uplasował się Dawid Kalinowski, a na trzecim lokalny zawodnik, Artur Mulawa z klubu Offroad Białystok. W klasie Junior bezapelacyjnie zwyciężył Maciek Giemza, za nim na linii mety pojawił się Maciej Więckowski oraz, charakteryzujący się świetnym tempem od początku do końca biegu, Sebastian Witkowski. W klasie Junior 85 zwyciężył Dominik Małecki, przed Piotrem Szczepankiem i Kamilem Szutą z CKM Cieszyn. Puchar Polski rywalizował w siedmiu kategoriach – Senior 2, Senior 1, Quad 2K, Quad 4K, Quad 2K Junior, Weteran oraz Junior. Dariusz Strzelecki z klubu Motorsport Castrol Team Toruń to zwycięzca klasy Senior 2, natomiast w Senior 1 w niezwykłym tempie kolejne okrążenia pokonywał Damian Bykowski z Offroad Białystok, który oczywiście stanął na najwyższym stopniu podium. Lokalna publiczność miała wielki powód do radości. Wspierany przez kibiców Bykowski wyciskał przez półtorej godziny 100% ze swojego Kawasaki. Wojciech Jarosz to zwycięzca klasy Quad 2K, w 4K wygrał Tomasz Karpowicz. Quad 2K Junior to kolejny dobry występ zawodnika Offroad Białystok – Dominika Dołęgiewicza, który stanął na najwyższym stopniu podium. W klasie Weteran dominował Robert Kaniewski z X Racing Team, który zwyciężył we wszystkich wyścigach. Klasa Junior to kolejny sukces miejscowych zawodników. Na pierwszym miejscu stanął Dawid Kucbor, a na drugim Paweł Rybiński – obydwaj z Klubu Offroad Białystok. Tuż za podium uplasował się ich klubowy kolega Przemek Klepacki.

W zawodach wystartowała tylko jedna przedstawicielka płci pięknej, Ada Żukowska z miejscowego klubu Offroad Białystok, która za wyjątkową wytrwałość i wolę walki otrzymała od firmy Metal-Fach z Sokółki specjalną nagrodę – motocykl marki TM. Ada nie kryła łez wzruszenia.

Szczegółowe wyniki na stronie motoresults.pl.