Seryjny elektryczny streetfighter w wykonaniu Triumpha zapowiada się zacnie. TE1 w drugiej fazie projektu! Kiedy trafi do klientów?

Triumph pracuje nad swoją platformą elektryczną. Na początku był pomysł, aktualnie zaprezentowano model koncepcyjny. Pojawiły się także podstawowe szczegóły dotyczące silnika.

W 2019 Triumph rozpoczął współpracę z uniwersytetem z Warwick oraz Williams Advanced Emgineering. Projekt prototypu powstanie w Warwick gdzie opracowane zostaną plany testowe wspomnianej konstrukcji. W Willimsie skoncentrują swoją wiedzę na konstrukcji baterii oraz komputerze sterującym. Silnik ma powstać w Integral Powertrain.

Motocykl nawiązuje stylistycznie do streetfighterów oferowanych przez Triumpha. Przypomina zarówno Speed- jak i Street Triple’a. Podobny reflektor, skrzydełka dociskowe niewielka rama oraz filigranowy stelaż sprawiają, że linia TE1 wydaje się delikatna.  Deklarowana moc ma oscylować w granicach 180 KM. Kluczem przyświecającym przy projekcie komponentów są lekkość i wydajność. Do rozpoczęcia produkcji Triumph zakłada cztery fazy. Aktualnie rozpoczyna się faza trzecia. Zakładamy, że prezentacja gotowego modelu może odbyć się w 2024 roku.

TE1 nas szczerze zainteresował. Wygląda świetnie i bardzo przypomina streetfightery spalinowe, które są znakiem rozpoznawczym marki. Zastosowanie napędu elektrycznego jest dyskretne a kształt baterii nie „karykaturalizuje” linii czy detali pojazdu.

Jeśli model produkcyjny będzie podobny, jesteśmy pod turbo wrażeniem…


Więcej w Elektryczność, Newsy, Nowości rynkowe
budowa autostrady
Czy Polska straci miliardy złotych z Unii Europejskiej na budowę dróg?

Z powodu niezgodności z prawem unijnym Polska może stracić miliardy złotych dofinansowania budowy dróg ze środków Unii Europejskiej…

Zamknij