Sepang, drugi dzień testów – Dani Pedrosa najlepszy - Motogen.pl

Najlepszy wynik Daniego Pedrosy – 2’00”770 podczas porannego treningu, gdy upał nie dawał się jeszcze we znaki zawodnikom – nie został pobity w ciągu drugiego dnia testów na torze Sepang.

Czas Stonera był o 0,664 sekundy gorszy niż wynik jego kolegi z teamu Hondy, która powinna być dumna ze swoich motocykli RC212V, ponieważ aż pięć znalazło się w pierwszej szóstce pod koniec drugiego dnia testów. O ile Yamaha i Honda wydają się być przygotowane do startów w zawodach, nie można powiedzieć tego samego o Ducati. Najszybszy zawodnik, jadący na włoskim motocyklu, Hector Barbera, zajął w drugim dniu dopiero dziesiątą pozycję. Za nim kolejno ustawili się Nicky Hayden, Randy de Puniet i Valentino Rossi. Doctor był dopiero trzynasty, co tłumaczył ciągłymi problemami z ramieniem i koniecznością odpoczywania. Niewiele lepiej poszło Jorge Lorenzo, który zajął siódme miejsce, wyprzedzony przez Bena Spiesa, który był trzeci.