Kask Tomcat dostępny jest tylko w kolorze czarnym, za to w dwóch wersjach: czarnej błyszczącej i czarnej matowej. Mimo „budżetowej” ceny wynoszącej 279 zł ma całkiem ciekawą listę wyposażenia, dzięki prostemu lakierowaniu jest też tańszy niż bliźniacze kaski z oferty jak np. Seca Impact.

Skorupa wykonana została z kompozytu tworzyw sztucznych. Na świat patrzymy z odpornej na zarysowania szyby wykonanej z poliwęglanu Lexan® – takie rozwiązanie stosuje między innymi Nolan. Szyba ta przystosowana została do montażu Pinlocka i możemy ją demontować bez użycia narzędzi. Z racji tego, że kask nie posiada blendy, możemy dokupić akcesoryjne szyby w wersji czarnej lub lustrzanej.

W środku znajdziemy oddychające, antybakteryjne wnętrze z przyjemnego materiału odprowadzającego wilgoć od skóry głowy, a dzięki specjalnym kanałom możemy bezproblemowo montować system słuchawek stereo.

Bezpieczne i wygodne zapięcie mikrometryczne i deflektor na nos dopełniają listy wyposażenia. Jeśli szukacie kasku w rozsądnej cenie i nie zależy Wam na blendzie, Impact może być ciekawą propozycją.

Kask waży 1350g, dostępne rozmiary to od XS do XXL, a kupić go możemy w wspomnianej, ciekawej wersji kolorystycznej. Więcej informacji na stronie producenta.