Schuberth S3 - nowy, sportowo-turystyczny kask integralny [opis, dane, cena, zdjęcia, film] - Motogen.pl

Schuberth S3 ukrywa w sobie najnowszą technologię. Jest kaskiem integralnym. Łączy topowy komfort i sportowe osiągi. Ma też blendę i interkom!

SCHUBERTH S3, to kolejny krok w rozwoju sportowo turystycznych kasków SCHUBERTH, oraz pierwszy kask integralny SCHUBERTH spełniający warunki normy ECE 22.06. SCHUBERTH S3, to idealne połączenie osiągów i bezpieczeństwa kasków wyścigowych wraz z komfortem znanym z modeli turystycznych. Nowy SCHUBERTH S3 spełnia również najświeższe standardy SCHUBERTH w zakresie bezpieczeństwa, aerodynamiki i aeroakustyki.

Schuberth S3 – nowy rozdział

Segment kasków integralnych, to cześć DNA SCHUBERTH, którego historia sięga początków istnienia firmy. Pierwszy kask integralny został bowiem zaprezentowany przez SCHUBERTH już w 1976 roku. Projektując najnowszego integrala eksperci, technicy i inżynierowie czerpali inspirację z tego dziedzictwa aby stworzyć nową generację kasków integralnych która wyznaczy  nowy rozdział w historii firmy.

Kask Schuberth S3 – film:

W powyższym filmie obejrzycie prezentację kluczowych cech kasku, a od ok. 10:35 zaczyna się film z Schuberthem S3 w akcji.

Niski hałas, świetna aerodynamika: kask Schuberth S3

Już od pierwszego integralnego kasku SCHUBERTH noszącego nazwę INTEGRAL, wybitne właściwości aeroakustyczne były tym co wyróżniało wszystkie kaski integralne SCHUBERTH. Podczas prac rozwojowych modelu S3 nasi technicy i kierowcy testowi spędzili długie godziny w tunelu aeroakustycznym SCHUBERTH i na niemieckich drogach optymalizując kształt skorupy kasku. Celem było osiągnięcie najlepszego balansu pomiędzy aerodynamiką a najniższym możliwym poziomem hałasu.

Kask Schuberth S3 – zdjęcia:

Jak dopasować kask? Program Schuberth Indyvidual

Wyściółka w modelu S3 wyznacza nowy standard w zakresie zapewniania maksymalnego komfortu. Standardowy rozmiar i kształt wyściółek został zaprojektowany tak, żeby zapewnić bezkompromisowy komfort wszystkim klientom SCHUBERTH. Osoby, które posiadają bardziej nietypowe kształty głów bardzo często zmuszone są dużych kompromisów przy doborze odpowiedniego rozmiaru.

Jednak dla SCHUBERTH takie kompromisy są nie do zaakceptowania. Dlatego model S3 dołącza do programu „SCHUBERTH INDIVIDUAL” oferującego wyściółki o różnej grubości zarówno dla boków, tyłu głowy jak i policzków.

(Wyściółki górnej części głowy o różnej grubości są dostępne dla rozmiarów M/L/XL).

Schuberth S3 – bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla SCHUBERTH bezpieczeństwo jest sercem i duszą każdego produktu. S3 posiada podwójną homologację P/J oraz spełnia standardy normy ECE 22.06. Skorupa zewnętrzna modelu S3 wykonana jest w opatentowanej przez SCHUBERTH technologii DIRECT FIBER PROCESING oraz została wzmocniona warstwą Carbonu w celu poprawy pochłaniania energii oraz obniżenia wagi.

Tak jak cała kolekcja SCHUBERTH, S3 korzysta z systemu A.R.O.S. zapobiegającego zrolowaniu się kasku z głowy podczas wypadku. A.R.O.S. połączono z paskami pod brodę w nowy sposób, podnosząc komfort w okolicy gardła.

Schuberth S.R.S – awaryjne wyjmowanie policzków w kasku

W modelu S3 SCHUBERTH wprowadza system awaryjnego wyjmowania policzków S.R.S. (SCHUBERTH RESCURE SYSTEM).

Dzięki temu systemowi, służby ratunkowe mogą łatwo usunąć wyściółkę policzkową kasku ciągnąc za dwie taśmy, tym samym zmniejszając siły działające na kark użytkownika, znacznie ułatwiając zdjęcie kasku z głowy.

Nowy wlot wentylacji w S3 od Schuberth

SCHUBERTH S3 posiada nowy, podwójny wlot powietrza na szczęce, wyposażony w wymienny filtr powietrza, umożliwiający prawidłowe oddychanie w ekstremalnych warunkach. Ergonomiczne przyciski umożliwiają łatwą obsługę dwóch niezależnych wlotów wentylacji na szczęce.

Interkom SC2

Najbardziej zaawansowane technologie w służbie modelu SCHUBERTH S3. Ekstremalnie łatwy w montażu, konfiguracji i obsłudze, interkom SC2 wyznacza nowe trendy w motocyklowej komunikacji. Mikrofon, słuchawki HD oraz trzy anteny dla radia, komunikacji Bluetooth i technologii Mesh są preinstalowane w kasku S3.

SC2 jest bajecznie prosty w montażu. Zdejmij dwie zaślepki, wepnij pilot, potem jednostkę centralą i jesteś gotów do drogi!

Komunikacja Mesh 2.0

Dzięki technologii Mesh 2.0 SCHUBERTH SC2 pozwala osiągnąć nieporównywalny poziom jakości połączeń interkomowych redefiniując pojęcie „sieci komunikacji”. Technologia Mesh 2.0 umożliwia połączenie ze sobą właściwie nieograniczonej liczby rozmówców.

Nasz nowy system wyposażyliśmy dodatkowo w mikrofon i słuchawki HD od SENA. Zaawansowana kontrola szumów, wirtualny asystent oraz zasięg są na równi z najlepszymi produktami dostępnymi na rynku.

Kask z blendą przeciwsłoneczną: Schuberth S3

S3 oferuje zintegrowaną i regulowaną blendę przeciwsłoneczną oraz ulepszone pole widzenia dzięki opatentowanemu mechanizmowi V-lock.

Schuberth S3: kolory, rozmiary i cena

Nowy Schuberth S3 dostępny będzie w kilku odmianach stylistycznych. Po pierwsze: 3 kolory jednolite; po drugie: 2 grafiki, obie w 3 różnych kombinacjach kolorystycznych.

Rekomendowana cena detaliczna dla Schuberth S3 to:

  • Kolory jednolite 2549zł / Concrete Grey 2699zł
  • Grafiki 2999zł

Schuberth S3 dostępny będzie w 7 rozmiarach podzielonych na dwie rozmiary skorupy zewnętrznej:

  • Skorupa 1 [ XS (53) – S (55) – M (57) – L (59) ]
  • Skorupa 2 [ XL (61) – XXL (63) – XXXL (65) ]

Więcej informacji znajdziesz na dedykowanej, polskiej stronie Schuberth S3. Sprawdź też wyszukiwarkę polskich sklepów Schuberth.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany