Fiat Yamaha Cup serdecznie zaprasza przedstawicieli mediów i wszystkich kibiców na specjalne spotkanie z jedynym Polakiem startującym w Motocyklowych Mistrzostwach Świata – Grand Prix – Ryszardem Mankiewiczem

Spotkanie odbędzie się w sobotę, ósmego września o godzinie 20:00 w miasteczku FYC na torze Poznań. Urodzony w 1937, Ryszard Mankiewicz swoją wyścigową karierę rozpoczął w wieku zaledwie osiemnastu lat, zdobywając w jej trakcie siedem tytułów Mistrza Polski w barwach Motoklubu Unia Poznań.

Przełomowym momentem w życiorysie Poznaniaka był rok 1969, kiedy jako debiutant na arenie międzynarodowej zajął wysoką, siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej Motocyklowych Mistrzostw Świata Grand Prix klasy 125ccm, stając przy okazji na najniższym stopniu podium na torze Opatija podczas wyścigu o Grand Prix Jugosławii.

Ryszard Mankiewicz w Mistrzostwach Świata ścigał się do 1973 roku, zaś od czasu zakończenia kariery jest działaczem i sponsorem sportu motocyklowego, odznaczonym prestiżowym Srebrnym Krzyżem Zasługi. Do tej pory żadnemu innemu polskiemu zawodnikowi nie udało się powtórzyć wyczynu Ryszarda Mankiewicza i wystartować w Grand Prix.

W spotkaniu udział weźmie także najsłynniejszy polski kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc oraz czołowi zawodnicy Fiat Yamaha Cup. Wszyscy goście zaproszeni są następnie do zabawy w rytmach muzyki puszczanej przez DJ’a.

Uprzejmie prosimy dziennikarzy o potwierdzenie swojej obecności.

  • Fiat Yamaha Cup powstał przy współpracy firm: Wólczanka, Fiat, Yamaha, Castrol, Bridgestone oraz Dąbex.
  • Patronami medialnymi są: magazyn Świat Motocykli oraz portal Interia.pl

Więcej o motocyklach Yamaha