Rusza North West 200! - Motogen.pl

Najbardziej ambitny plan na tegoroczną edycję ma Michael Rutter – 42-latek chce zrównać się zwycięstwami z Robertem Dunlopem, który zwyciężył w piętnastu wyścigach na North West 200. Rutter ma duże szanse na powtórzenie jego sukcesu, ponieważ ma na swoim koncie już trzynaście wygranych. W tym roku Rutter przesiadł się z Kawasaki na BMW, a w klasie 600 ccm na motocyklu marki Triumph. Największymi rywalami Ruttera będą Michael Dunlop, który w tym sezonie również startuje na BMW, a także Josh Brookes i Ian Hutchinson na motocyklach Yamaha R1.

Josh Brookes z kolei zaczął swoją przygodę z North West 200 dopiero w ubiegłym roku. O tym, że trzydziestolatek jest groźnym przeciwnikiem może świadczyć fakt, że w swoim zeszłorocznym debiucie zajął siódme miejsce w klasie Superstock, a podczas Isle of Man Tourist Trophy był najszybszym zawodnikiem wśród początkujących, a jego średnia prędkość na okrążeniu wyniosła zawrotne 127.726 mph (205.555 km/h).

Kolejnym mocnym konkurentem jest John McGuinness, który zwyciężył sześć wyścigów w swojej historii startów w North West 200. McGuinness niedawno złamał nadgarstek i musiał przejść serię operacji, ale zapowiada, że na wyścig będzie już w pełnej formie.

W ubiegłym roku najlepszym zawodnikiem North West 200 był Alastair Seeley, który wygrał jeden wyścig Supersport i jeden wyścig Superstock. W drugim wyścigu Supersport najszybszy był Michael Dunlop. W klasie Supertwin zwyciężył Jeremy McWilliams, który startuje w NW200 od 2012 roku.

Harmonogram North West 200 wygląda następująco:
– wtorek – treningi wolne od 10:15 do 15:45
– czwartek – treningi wolne od 10:15 do 15:45 i wieczorne wyścigi od 18:15 do 22:00
– sobota – wyścigi od 10:30 do 19:00.

Wszystkie informacje na temat wyścigu znajdziecie na www.vauxhallnorthwest200.co.uk. Relacje na żywo zapewni Manx Radio TT.

Autor: Wojciech Grzesiak