Rower, walizka... Niebezpiecznie przymocowany ładunek był tylko początkiem, policjanci w szoku - Motogen.pl

Angielscy policjanci zatrzymali motocyklistkę ze źle zabezpieczonym ładunkiem…. Byli w szoku. Motocykl i tak skonfiskowali, bo okazało się, że jechała bez ubezpieczenia.

Policjanci z Wlitshire – hrabstwo na południu Anglii – jak sami stwierdzili „jeszcze nigdy nie widzieli motocykla załadowanego w ten sposób”.

Policjanci zauważyli nietypowo obładowany motocykl na 3-pasmowej autostradzie M4. Na motocyklu Honda NC750X, za pomocą pomarańczowych pasów, gdzieś na wierzchu kufra przymocowany był rower… A do tego walizka i kolejne „graty”. Policjanci podejrzewali nieodpowiednio przymocowany ładunek, a po zatrzymaniu wystarczył tylko szybki rzut oka – ładunek faktycznie stwarzał niebezpieczeństwo.

Rower, walizka, co jeszcze?

Funkcjonariusze nie musieli długo zastanawiać się, co z tym fantem zrobić… Dalsza kontrola wykazała, że motocyklistka jechała bez jakiegokolwiek wymaganego ubezpieczenia. W tej dziedzinie brytyjskie prawo drogowe jest dość surowe – policjanci dokonali natychmiastowej konfiskaty motocykla.

Wygląda na to, że rower jednak się motocyklistce przydał…

P.S.: Jeżeli chcecie przewozić rower na motocyklu, istnieją do tego specjalne stelaże. Dzięki nim i rower, i motocykl (i inni użytkownicy ruchu) pozostają bezpieczni. Poniższe zdjęcie to „pierwsza-lepsza” propozycja z googla:

Tak powinien wyglądać przewóz roweru na motocyklu.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany