8 kwietnia Robbie Madison przeskoczył na motocyklu Kanał Koryncki. Australijczyk pokonał dystans 85 m, a w najwyższym punkcie osiągnął wysokość 95 m n.p.m.!

Kanał Koryncki to kanał wodny żeglugi morskiej w Grecji, łączący Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Wybudowany w 1893 roku wielokrotnie inspirował do ekstremalnych wyczynów sportowych, jednak to Maddison jest pierwszym zawodnikiem, któremu udało się przeskoczyć motocyklem nad kanałem i wylądować bezpiecznie po drugiej stronie. W czwartkowy poranek przeleciał swoją Hondą 500 z prędkością 125 km/h dystans 85 m, lecąc na wysokości 95 m n.p.m.!

Skok przez Kanał Koryncki był dla mnie wyzwaniem, które musiałem podjąć. Ten skok wiązał się z olbrzymimi konsekwencjami. Najgroźniejszą przeszkodą było pokonanie strachu. Wierzę, że należy podejmować w życiu nowe wyzwania i stawiać im czoło. Jestem podekscytowany, że udało mi się tego dokonać. Jak pewnie wiecie, miałem tylko jedną szansę, by wykonać ten skok najlepiej jak się da’ – powiedział Maddison.

Na koncie Robbiego znajdują się m.in.: trzy Światowe Rekordy Guinessa, ustanowione w długości skoku na motocyklu. Najdłuższy z nich wyniósł 107 m. W ramach projektu Red Bull. New Year: No Limits w 2009 roku skoczył motocyklem na 32 metry wzwyż i wylądował na replice Łuku Triumfalnego, znajdującej się przed hotelem Paris w Las Vegas. W lipcu ubiegłego roku Australijczyk wykonał backflipa nad otwartym mostem Tower w centrum Londynu. Przeleciał wówczas nad Tamizą na wysokości ponad 30 metrów. Robbie Maddison prosto z Grecji jedzie do Meksyku, gdzie 16 kwietnia rozpocznie się seria Red Bull X-Fighters. W ubiegłym roku ’Maddo’ zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejnym celem Robbiego jest zgarnięcie najwyższych laurów podczas tegorocznych zawodów.