Premiera Ride 4 będzie 8 października 2020. Należy spodziewać się 250 motocykli, wielu torów i zaawansowanej rozgrywki. Jaramy się!

Lubicie grać w gry, także w gry motocyklowe? Nam czasem się zdarza. Z okazji koronawirusa popełniliśmy nawet zestawienie najciekawszych gier motocyklowych. Zapowiedzieliśmy tam, że niebawem swoją premierę będzie miało Ride 4.

Seria gier Ride pochodzi od tego samego wydawcy (Milestone), który opracował świetną, oficjalną grę MotoGP. W odróżnieniu od niej, w Ride jeździmy na motocyklach drogowych, po torach bazujących na charakterystycznych drogach publicznych. Czwarta edycja Ride ma być “najlepszą odsłoną do tej pory”.

Wczoraj twórcy oficjalnie ogłosili, że premiera Ride 4 nastąpi 8 października 2020 r. Możemy spodziewać się wielu nowości.

Zobacz trailer Ride 4 2020:

Studio Milestone wyrzuciło dotychczasowy katalog motocykli i stworzyło nowy – wszystkie modele z gry opracowano na podstawie CAD i skanów 3D prawdziwych motocykli. Znacznie ulepszono także widok z kasku, (widok z pierwszej osoby). Dostępnych będzie 250 modeli od 22 producentów, a należy wspomnieć, że partnerem strategicznym gry jest Yamaha Motors.

Poza fikcyjnymi torami drogowymi, w grze pojawią się prawdziwe tory wyścigowe – twórcy odwzorowali je z dbałością o wszelkie szczegóły, z pomocą pomiarów laserowych i zdjęć z drona. Dodano dynamiczne oświetlenie dnia i nocy, a zaawansowane warunki pogodowe oraz pit-stopy wpłyną na przebieg wyścigów (ze względu na zużycie opon i paliwa).

Sterowanie motocyklami oraz fizyka jazdy w Ride 4 została znacznie poprawiona, aby gra lepiej odzwierciedlała rzeczywistość oraz aby stała się bardziej responsywna na działania gracza.

Zobacz wypasione screenshoty z gry:

Zmodyfikowano tryb kariery, gracz ma lepszy wpływ na rozwój zawodnika oraz motocykla. Pojawił się nowy tryb wyścigów Endurance, dla najbardziej wytrwałych graczy. Rozwinięto także tryb afiliacji, dzięki czemu producenci skutecznie zauważą gracza, aby ten mógł stać się zawodnikiem fabrycznym. Nie zabraknie trybu multiplayer wraz z dedykowanymi serwerami.

Po raz pierwszy studio Milestone wprowadza swój opatentowany system Artificial Neural Network Agent (A.N.N.A.), który zarządzał będzie rozwojem sztucznej inteligencji przeciwników.

Ride 4 pojawi się 8 października 2020 r i trafi na platformy PC, PS4 oraz XBox One w wersji cyfrowej i pudełkowej. Póki co producent nie planuje dostępności na nową generację konsol PS5 i XBox Series X.

Ride 4 dostępny jest w formie pre-order póki co jedynie w Niemczech, Włoszech i Francji. Kolejne kraje niebawem. Cena pre-orderu to 69,99 Euro.

Więcej w Newsy, Ze świata
Honda Gold Wing dostanie update z Android Auto: połączysz się mając Androida

Do czego to doszło. Piszemy o tym, że motocykl ma otrzymać nowe oprogramowanie systemu multimedialnego...

Zamknij