W ten weekend równolegle do eliminacji Mistrzostw Świata w motocrossie odbywały się także między innymi Mistrzostwa Europy w klasie MX2. Startowali w nich Łukasz Lonka i bracia Wysoccy.

 

W sobotnich czasówkach Łukasz pojechał bardzo dobrze. Trafił do grupy „A” i zajął w niej szesnaste miejsce. Należy wspomnieć, że rywalizacja tutaj była znacznie bardziej zacięta niż w grupie „B”. Porównując czasy, pierwszy zawodnik z „B” byłby dopiero dziesiąty w grupie „A”, a czas Łukasza pozwoliłby mu na zajęcie szóstego miejsca w „B”.

 

Co ciekawe, na tym trudnym przecież torze w Valkenswaard różnice czasowe między zawodnikami były bardzo niewielkie. Między szesnastym Łukaszem Lonką, a zajmującym ósmą pozycję na czasówce Donnym Bastemeijerem, było dokładnie 0,999 sekundy różnicy.

 

W biegu kwalifikacyjnych nasz reprezentant pojechał jeszcze lepiej. Ze startu wyszedł na dziesiątej pozycji, a pewna jazda i silna motywacja pozwoliła mu na utrzymanie jej do mety.

 

Wyniki osiągane przez Łukasza były bardzo dobre, a jego motywacja wysoka. Do niedzielnych wyścigów podszedł z ogromną wolą walki o najlepsze pozycje i od razu widać było efekty.

 

W pierwszym biegu wystartował na siedemnstej pozycji. Z biegiem czasu wyprzedzał jednak kolejnych zawodników, co zaowocowało jedenastym miejscem na mecie, ze stratą tylko 3 sekund do ósmego zawodnika. Drugi wyścig okazał się jeszcze lepszy. Start na piętnastym miejscu i znowu świetna jazda. W połowie wyścigu Łukasz zajmował już ósmą pozycję. Niestety, nie udało mu się jej utrzymać do mety. Aczkolwiek dziesiątą pozycję i tak musimy uznać za świetną. Gratulujemy!

 

W Mistrzostwach Europy jechali również Łukasz i Tomasz Wysoccy. Niestety, żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do wyścigów finałowych. Łukasz zajął na czasówce 42 miejsce w grupie „B”, natomiast Tomek był 32 w „A”.

Więcej w Motocross
I runda OML już w

      Klasy OML: Open C MX85 Weteran OPEN B Wpisowe – 100 zł Wynajęcie kostki + uchwytu do...

Zamknij