Redverz Atacama Expedition - namiot dla kierowcy i motocykla - Motogen.pl

Jeśli należycie do tej pierwszej grupy, na pewno zainteresuje was już trzecia generacja namiotu firmy Redverz Atacama Expedition, łączącego w sobie przestrzeń do spania, garaż na motocykl i część bagażową. Namiot podzielony jest na trzy sekcje – w największej znajdzie się miejsce na dwuosobowy materac i drobniejsze bagaże ułożone po jego bokach. Środkowa służy jako wejście, można w niej również postawić motocykl, ewentualnie urządzić miejsce do gotowania lub innych czynności, których nie chcemy wykonywać pod gołym niebem. Najmniejsza część przeznaczona jest na przechowywanie większego bagażu.

Wysokość namiotu w najwyższym punkcie to ponad 190 cm, tak więc znakomita większośc z nas wejdzie tam na stojąco. Jego konstrukcja to podłoga i ściany z grubego poliestru, warstwa wewnętrzna z przepuszczającego powietrze tworzywa, a do tego moskitiera z meshu i aluminiowy stelaż. Całość po złożeniu jest bardzo lekka i kompaktowa – waży 6,6 kg i tworzy pakunek o rozmiarach ok. 53 x 25 cm, z łatwością da się więc przytroczyć do motocykla.

Namiot Redverz Atacama Expedition można zamówić bezpośrednio na stronie producenta, nie jest jednak tani. Jego cena to 599 dolarów, czyli ok. 2250 zł.