Światowa Seria Red Bull X-Fighters w nadchodzącym sezonie rozpocznie zupełnie nowy rozdział. Po raz pierwszy w historii zawodów uczestnicy Red Bull X-Fighters zostaną wyłonieni podczas sesji rankingowej, która odbędzie się w lutym w kalifornijskim Red Bull Compound.

Sezon 2010 dla najlepszych na świecie zawodników freestyle motocross rozpocznie się już 2. lutego, kiedy to w Red Bull Compound, oddalonym o dwie godziny jazdy samochodem od Los Angeles, 30 riderów będzie rywalizować o miejsce uprawniające do startu w Światowej Serii. Tylko czworo najlepszych zawodników z sezonu 2009 – Nate Adams (USA), Robbie Maddison (AUS), Eigo Sato (JPN) i Mat Rebeaud (SUI) – zostanie automatycznie zakwalifikowanych do startu w 2010 roku. Pozostali będą walczyć o jedno z sześciu wolnych miejsc na liście startowej. Dodatkowo, na każdy z przystanków serii 2010 przewidziane są dwie dzikie karty.

Tylko 30 zawodników będzie mogło wziąć udział w sesji rankingowej. Każdy, kto uważa, że ma szansę na start w Red Bull X-Fighters powinien do 1. grudnia aplikować za pośrednictwem
strony www.redbullxfighters.com.

Wymaganym warunkiem zgłoszenia jest przesłanie 90-sekundowego klipu prezentującego najlepsze osiągnięcia kandydata. „Zawodnik powinien pokazać na filmie wykonanie przynajmniej jednego backflipa i kombinację innych trików z własnego port folio” mówi Tes Sewell, odpowiedzialny za zawody.

Odwaga, talent i pewność siebie są głównymi cechami, które podczas tegorocznych rozgrywek zaprezentował 17-letni Levi Sherwood pokonując Mistrza Red Bull X-Fighters z 2008 roku Mata Rebeaud. Przyszłoroczna Światowa Seria Red Bull X-Fighters rozpocznie się w kwietniu i potrwa do września. Lokalizacje i daty kolejnych przystanków zostaną wkrótce ogłoszone.