W piątkowy wieczór, 16 kwietnia, w stolicy Meksyku, Norweg Andre Villa wygrał pierwszy przystanek tegorocznej edycji Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Padający deszcz zmusił organizatorów do przerwania zawodów, a wygrana Norwega w kwalifikacjach zapewniła mu zwycięstwo na Plaza de Toros Monumental.

Zwycięzcą pierwszego przystanku rocznicowego, 10. sezonu Red Bull X-Fighters został Andre Villa, któremu po raz pierwszy w historii zawodów udało się wygrać. Niewątpliwie do zwycięstwa Norwega na Plaza de Toros Monumental w stolicy Meksyku przyczyniły się ulewny deszcz, grzmoty i błyskawice. Zawody przerwano po pierwszej rundzie. 'Całe życie ciężko trenowałem i wiele dla tego sportu poświęciłem’ – wyjaśniał uradowany 27-latek. Kolejne miejsca na podium zajęli ubiegłoroczny mistrz Red Bull X-Fighters, Nate Adams (USA), oraz Robbie Maddison (Australia). Na czwartej pozycji, mimo złamanego nadgarstka, uplasował się Hiszpan, Dany Torres.

“Andre zasłużył na to zwycięstwo. W zawodach rozgrywanych pod gołym niebem trzeba liczyć się ze złą pogodą. Ulewny deszcz sprawił, że lądowisko było niezwykle śliskie, kiedy przyszła kolej na mój przejazd. Uważam, że decyzja o przerwaniu zawodów była słuszna” – powiedział Nate Adams (USA).

Już za kilka tygodni, 14 maja 2010 roku, w Egipcie zawodnicy Red Bull X-Figters ponownie będą mieli szansę zmierzyć się w zawodach rozegranych na tle słynnego Sfinksa w Gizie.

Wyniki Red Bull X-Fighters w Meksyku:
1. Andrè Villa (Norwegia)
2. Nate Adams (USA)
3. Robbie Maddison (Australia)

Kolejne przystanki Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2010:
4 maja – Giza, Egipt
26 czerwca – Moskwa, Rosja
22–23 lipca – Madryt, Hiszpania
14 sierpnia – Londyn, Wielka Brytania
1 października – Rzym, Włochy