Red Bull X-Fighters na Stadionie Narodowym! - Motogen.pl

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami i przewidywaniami, 6 sierpnia najlepsi zawodnicy freestyle motocross spotkają się na Stadionie Narodowym.

Już za 179 dni odbędą się zawody Red Bull X-Fighters na Stadionie Narodowym. Przypomnijmy, że w 2008 roku to właśnie impreza freestyle motocross symbolicznie zamknęła Stadion X-lecia. Był to niezapomniany event dla wszystkich, którym udało się tego dnia przybyć na ten obiekt. Nigdy wcześniej, jak i nigdy później w historii Red Bull X-Fighters kierowcy nie mieli tak dobrego kontaktu z publicznością.

’Zawodnicy startujący w serii Red Bull X-Fighters są szczerze podekscytowani perspektywą powrotu do Warszawy, i nie jest to kurtuazyjne stwierdzenie. Pomijając słynną już polską gościnność, której doświadczyliśmy w 2008 roku, wszyscy chcemy zobaczyć, jak zmieniło się to miejsce i jak wygląda nowy Stadion Narodowy. Warszawskie zawody sprzed trzech lat obrosły legendą w FMXowym świecie. A widok Travisa Pastrany i Ronniego Rennera 'płynących’ na rękach tłumu na koniec imprezy, jest jedną z moich ulubionych scen, jakie miałem okazję oglądać na najważniejszych rozgrywkach freestyle motocrossowych na świecie’ – powiedział Tes Sewell, dyrektor sportowy zawodów Red Bull X-Fighters.

Teraz impreza Red Bull X-Fighters również otworzy dla publiczności Stadion Narodowy. Warto wspomnieć, że zawody odbędą się miesiąc przed oficjalną ceremonią otwarcia nowego obiektu i będą swoistym testem dla nowego Stadionu. Jak zapewnił nas jednak Rafał Kepler, Prezes Narodowego Centrum Sportu, wszystko będzie gotowe na czas, by przywitać najlepszych zawodników FMX oraz 45 000 kibiców tego sportu.

Budowa toru na Stadionie rozpocznie się już 25 lipca. Również w lipcu, dzięki pokazowej trasie FMX na wybrzeżu, fani tego niezwykle widowiskowego sportu będą mogli poczuć przedsmak tego, co będzie na nich czekać podczas sierpniowych zawodów. 4 i 5 sierpnia rozpoczną się kwalifikacje i treningi na Stadionie Narodowym, natomiast 6 sierpnia same zawody!

Podczas zawodów zobaczymy sześciu zawodników ze światowej czołówki (czterech nominowanych za wyniki w sezonie 2010 oraz dwóch z dzikimi kartami). Wśród szóstki najlepszych znajdą się: Nate Adams, Andre Villa, Levi Sherwood, Dany Torres, Robbie Maddison oraz Adam Jones. Kierowcy wystartują w czterech rundach w pojedynkach jeden na jeden, każdy z nich będzie miał 90 sekund, aby pokazać zgromadzonym kibicom oraz niezwykle wymagającym sędziom na co go stać. Niewątpliwie czeka nas wielkie FMX-owe święto, którego nie należy przegapić!

 

To, co najważniejsze dla wszystkich chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu, to bilety. Jak zapowiedział organizator, będą one dostępne w sprzedaży od maja. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie podano jednak ich oficjalnej ceny. Więcej informacji na temat wejściówek będzie można uzyskać od maja na stronach: www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com.