W piątek, 15 kwietnia, rusza światowa seria Red Bull X-Fighters 2011! Dwunastu najlepszych zawodników freestyle motocross zmierzy się na torze zlokalizowanym na jednej z najsłynniejszych plaż świata Jumeirah Beach, skąd roztacza się widok na symbol Dubaju – hotel Burj al Arab.

 

Pierwsze zawody Red Bull X-Fighters w tym sezonie odbędą się w wyjątkowej lokalizacji. Czołówka sceny freestyle motocross po raz pierwszy zmierzy się w Dubaju na torze zlokalizowanym na jednej z najsłynniejszych plaż świata, z której roztacza się widok na najbardziej luksusowy hotel na świecie – Burj al Arab.

 

W ciągu ostatnich kilku dni nad brzegiem Zatoki Perskiej, powstawał skomplikowany motocrossowy tor, który pozwoli na oddanie skoków wysokich na 15 i długich na 30 metrów. Dwunastu zawodników FMX, wśród nich broniący mistrzowskiego tytułu Nate Adams (USA), Andre Villa (Norwegia), Dany Torres (Hiszpania) i Robbie Maddison (Australia), pokaże swoje niezwykłe umiejętności i triki w przepięknej scenerii plaży i wspaniałego hotelu w kształcie żagla.

 

„Teraz stoją przed nami jeszcze większe wyzwania. Najlepsi zawodnicy na świecie rywalizują na ekstremalnie wysokim poziomie. Tutaj nie ma miejsca na błędy” – powiedział mistrz serii 2010, Nate Adams.

 

W tym roku w ramach Red Bull X-Fighters zostanie rozegranych sześć odcinków serii na całym świecie. Z Dubaju zawody przeniosą się do Ameryki Południowej. W brazylijskiej stolicy, Brasilii, zawodnicy Red Bull X-Fighters po raz pierwszy w historii zawodów pokażą, co potrafią na „Esplanada dos Ministérios’ (28 maja). W Europie pojawią się na stadionach w Rzymie (24 czerwca), Madrycie (15 lipca) oraz na nowym Stadionie Narodowym w Warszawie (6 sierpnia). Ostateczna rozgrywka będzie miała miejsce w Australii. Na wielki finał seria Red Bull X-Fighters zawita do najmodniejszej miejscówki na południowej półkuli – Sydney (17 września).

 

„Wierzę, że wszystko rozstrzygnie się podczas finałowego konkursu w Sydney” – komentuje Robbie Madison.

 

Lista startowa Red Bull X-Fighters Dubaj:
Nate Adams (USA)
– Andre Villa (Norwegia)
Levi Sherwood (Nowa Zelandia)
– Dany Torres (Hiszpania)
Robbie Maddison (Australia)
Adam Jones (USA)
– Lance Coury (USA)
Eigo Sato (Japonia)
– Taka Higashino (Japonia)
– Blake Williams (USA)
– Jackson Strong (Australia)
– Rob Adelberg (Australia)

 

Więcej w FMX
360 frontflip po raz pierwszy!

Ewolucje FMX od dawna zapierają dech w piersiach. Każdy sezon przynosi coś nowego i nieoczekiwanego. Kiedyś granicą był backflip czy...

Zamknij