Już 15 sierpnia rusza kolejna edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów enduro na świecie – Red Bull Romaniacs. W tym roku, w okolicach rumuńskiego Sibiu, już po raz szósty zmierzą się zawodnicy z 24 krajów.

Tegoroczny tor został specjalnie zaaranżowany, by zawodnicy musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w skrajnie trudnych warunkach. Wiodąca przez Karpaty trasa Red Bull Romaniacs została podzielona na cztery etapy: pierwszy dzień to rozgrzewka po zygzakowatym torze pełnym wzniesień, w drugim dniu wyścigu kluczowe będzie poznanie trasy za pomocą GPS, trzeciego dnia mordercza trasa będzie prowadzić do górniczego miasta Petrosani, finałowe starcie odbędzie się czwartego dnia rywalizacji w centrum Sibiu.

Mistrzowskiego tytułu będzie bronić Francuz Cyril Despres – trzykrotny zwycięzca Red Bull X-Fighters. W zawodach wezmą udział zawodnicy z 24 krajów, m.in. Chris Birch (Nowa Zelandia), Darryl Curtis (RPA), Gerhard Forster (Niemcy), Andi Lettenbichler (Niemcy), Shane Cuthbertson (Kanada), Dieter Happ (Austria) i Jimmy Lewis (USA).

To już szósta edycja Red Bull Romaniacs – jednego z najtrudniejszych wyścigów enduro na świecie. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie www.redbullromaniacs.com