RED BULL 111 MEGAWATT 2016 - co dla publiczności? - Motogen.pl

„Miejmy nadzieję, że w myśl powiedzenia do trzech razy sztuka, trzecia edycja przebije poprzednie dwie i będziemy mieli jeszcze ciekawsze zawody” – zapowiada Bartek Obłucki, dyrektor sportowy Red Bull 111 Megawatt – „Przygotowania idą pełną parą, można powiedzieć, że na kopalni wszystko już wrze. Chcemy, by uczestnicy mogli sprawdzić się w takim terenie, na takich przeszkodach na jakich nie mają możliwości jeździć na co dzień”.

To właśnie urozmaicona trasa, w części wykorzystująca naturalne przeszkody, ale i specjalnie zbudowany tor, to argumenty które sprawiły, że lista startowa zapełniła się błyskawicznie. Co więcej – impreza mimo swojej krótkiej historii już zyskała miano kultowej, zajmując obowiązkową pozycję w kalendarzu polskich i zagranicznych riderów. W Kleszczowie spodziewać się można zawodników z 18 krajów (m.in. Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii USA, a nawet RPA). Swoją obecność potwierdzili także najlepsi zawodnicy w branży: Tadek Błażusiak, Jonny Walker, Graham Jarvis, Manuel Lettenbichler czy Alfredo Gomez. To jedyna w Polsce okazja, aby wystartować z nimi w jednym wyścigu czy zobaczyć jak panują nad motocyklami.

To, co można zrobić ze swoją maszyną pokaże także międzynarodowa grupa freestyle motocross. Triki na motocyklach crossowych, wykonywane 12 metrów nad ziemią i loty na odległość ponad 21 metrów, publiczność będzie mogła podziwiać trzykrotnie podczas finałowego dnia zawodów (niedziela). Show wykona legendarny zespół FMX 4 Ever, w składzie: Nick Franklin (NZL), Martin Koren (CZE), Julien Vanstippen (BEL), Radek Bilek (CZE), Zdenek Fusek (CZE).

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w południe, nad terenem imprezy, partner wydarzenia – Red Bull MOBILE – przygotowuje pokaz akrobacji lotniczej. W samolocie Extra 300 zaprezentuje się Łukasz Czepiela, jedyny Polak występujący w prestiżowych zawodach – Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race. W miniony weekend, podczas przystanku serii w Niemczech, Czepiela uplasował się na drugim stopniu podium.

W tym roku z jeszcze większym rozmachem przygotowane zostanie miasteczko kibica. Partnerzy imprezy: Gmina Kleszczów, GoPro, KTM, FOX, Peugeot zaplanowali specjalne atrakcje dla publiczności. O te technologiczne zadba w swojej strefie Saturn, gdzie chętni będą mogli m.in. przetestować sprzęt firmy Samsung. Szczególnych emocji dostarczą okulary Samsung Gear VR – pokazany w technologii 360 przejazd z perspektywy ridera pozwoli przenieść się w centrum akcji i poczuć, jak uczestnik zawodów. Oczywiście nie zabraknie stworzonych specjalnie na okoliczność imprezy pamiątek – na miejscu będzie można kupić koszulki i czapki z oficjalnym logo Red Bull 111 Megawatt. Do dyspozycji kibiców będzie też strefa gastronomiczna.

Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Polskie zawody zostaną uwiecznione w międzynarodowym, 26-minutowym dokumencie. Film będzie można bezpłatnie oglądać na stronie www.redbull.tv 23 września 2016.