[Raport z 2020] Polacy najczęściej sprowadzają motocykle z Niemiec - ile kosztuje transport, jakie marki, jakie kraje? - Motogen.pl

W 2020 za sprowadzenie motocykla z zagranicy Polacy płacili średnio 686 zł. Najtańsze było sprowadzenie motocykla z Niemiec, a najdroższe z Włoch. Najpopularniejsze marki transportowanych motocykli nie zaskakują.

Od redakcji: Poniższy „Raport Motocykle 2020” podsumowujący charakterystykę transportu motocykli do Polski przygotowany został przez polską firmę Clicktrans (portal aukcji transportowych). Należy więc pamiętać, że podsumowanie 2020 roku nie reprezentuje całego rynku, a dotyczy wyłącznie przewozów dokonanych za pośrednictwem tego portalu. Raport powstał na podstawie danych z 60 461 zleceń przewozu motocykli w latach 2011-2020.

Raport Clicktrans pokazuje, że Niemcy i Wielka Brytana to główne kraje, z których sprowadzono jednoślady do Polski. W 2020 ponad 42% motocykli sprowadzanych do Polski pochodziło od naszego zachodniego sąsiada. Udział Wielkiej Brytanii w sprawdzeniu motocykli do Polski wyniósł niecałe 23%.

Wpływ pandemii na transport motocykli

W kwietniu 2020 sprowadzono 41% mniej motocykli niż w kwietniu 2019 roku. To pokazuje, jak start obostrzeń covidowych wpłynął na branżę transportującą motocykle.

Finalnie w całym minionym roku spadek liczby sprowadzonych motocykli wyniósł -8% w stosunku do 2019.

Ile kosztuje sprowadzenie motocykla z różnych Włoch, Anglii, Francji, Szwecji, Holandii, Niemiec?

Transport motocykla na terenie Polski kosztował średnio 332 zł. Natomiast sprowadzenie motocykla z zagranicy do Polski to średnio 686 zł.

Na najpopularniejszych trasach najdroższe było sprowadzenie motocykla z Włoch (1004 zł). Z drugiej strony najtańszy był transport jednośladu z Niemiec (553 zł).

Skąd Polacy sprowadzają motocykle?

Główne kraje, z których Polacy transportują motocykle nie uległy zmianie w 2020 roku. Zdecydowany faworyt – Niemcy – umocnił swoją pozycję o 5 p. p. w porównaniu do 2019, a druga z kolei Wielka Brytania spadła o punktów. Pozostałe kraje w czołówce (Francja, Holandia, Włochy) nie zmieniły zauważalnie udziału.

W 2020 ponad 42% motocykli sprowadzanych do Polski pochodziło z Niemiec.

Jakie marki motocykli sprowadzamy do Polski?

Honda, Yamaha i Suzuki są najczęściej wybieranymi markami przez Polaków sprawdzających motocykle. Od 2011 roku te 3 marki stanowią ponad połowę zleceń na transport motocykli do Polski.

Najpopularniejszą marką jest Honda. Co 5. motocykl transportowany do kraju ma znaczek z logo Wielkiego Skrzydła.

Jakie typy motocykli sprowadzamy do Polski? [sport, enduro, chopper, turystyk]

W 2020 40,5% motocykli sprowadzonych przez Polaków to jednoślady sportowe. To stały trend, udział ścigaczy w transporcie motocykli utrzymuje się na podobnym poziomie od 2014 roku.

W minionym roku udział rynku offroadowego (niecałe 33,8%) nieznacznie spadł na korzyść chopperów (18,2%) oraz turystyków (7,5%).

Pełny raport jest dostępny na stronie Clicktrans.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany