Rajd Dakar 2011 ponownie w Ameryce Południowej - Motogen.pl

W 2011 roku zawodnicy startujący w Rajdzie Dakar po raz trzeci z rzędu będą zmagać się z bezdrożami Chile i Argentyny.

Koniec spekulacji na temat miejsca, w którym odbędzie się przyszłoroczny Rajd Dakar. Do tej pory słyszeliśmy wiele plotek, że zawodnicy w 2011 roku ścigać się będą na Czarnym Lądzie. Okazuje się jednak, że – zgodnie z oficjalną decyzją organizatorów – najsłynniejszy na świecie Rajd powróci na tereny Chile i Argentyny. Decyzję tę ogłosił we wtorek w Paryżu dyrektor imprezy, Etienne Lavigne. Przypomnijmy, że zmagania zostały przeniesione do Ameryki Południowej w 2009 roku. Spowodowane to było zagrożeniem terrorystycznym w Afryce i nieodbyciem się Dakaru w 2008.
 

Jak twierdzi organizator, głównym powodem rozgrywania kolejnego Rajdu Dakar w Ameryce Południowej jest niestabilna sytuacja w Afryce oraz entuzjazm kibiców gromadzących się przy trasie przejazdów w Chile i Argentynie. Organizator przyznał, że rozważane jest także dodanie odcinków Rajdu przebiegających po terenach Peru i Brazylii. Oczywiście, brany jest pod uwagę powrót zmagań na Czarny Ląd, jednak nie będzie to w najbliższym czasie.
 

Trzeci z rzędu Rajd Dakar, rozgrywany w Ameryce Południowej, rozpocznie się tradycyjnie 1 stycznia, a zakończy 16 stycznia. Ponownie start i meta zostały zlokalizowane w Buenos Aires.