#raceagainstCovid: Ducati rozpoczyna zbiórkę funduszy aby wesprzeć szpital prowadzący rehabilitacje po koronawirusie - Motogen.pl
  • Międzynarodowa zbiórka funduszy na sfinansowanie programów rehabilitacji, które szpital S.Orsola w Bolonii rozwija dla pacjentów leczonych z Covid-19
  • Zbiórka rozpoczyna się od 100 000 Euro: członkowie Zarządu Ducati rozpoczęli zbiórkę, dołączyli się pracownicy, a kwota została zdublowana przez firmę
  • Kampania łączy całe społeczeństwo Ducati oficjalne kluby Ducati, dealerów zawodników, dostawców, partnerów – aby osiągnąć ważny cel jeszcze w czerwcu 2020

Borgo Panigale (Bolonia, Włochy), 4 maja 2020 – Ducati rozpoczyna #raceagainstCovid (czyli „wyścig przeciwko Covid”), zbiórkę funduszy organizowaną przez firmę z Borgo Panigale na rzecz Polikliniki Sant Orsola w Bolonii. Jest to duma obszaru Bolonii i jeden z największych szpitali we Włoszech. W ten sposób Ducati chce przyczynić się do walki przeciwko Covid-19 i robi to w sposób wyjątkowy dla siebie – poprzez potężne wyzwanie, utworzenie zespołu, dzielenie się wspólnym celem oraz patrzenie w przyszłość.

W tym celu Ducati zgromadziło całą swoją rodzinę – pracowników z centrali w Bolonii,  ze wszystkich oddziałów na świecie, z klubów DOC, dealerów, dostawców, partnerów, zawodników, motocyklistów i entuzjastów – aby zaoferować solidne wsparcie dla tych, którzy dzień w dzień pracują na linii frontu, walcząc o zdrowie i bezpieczeństwo ludności.

Dorzucenie własnej cegiełki w zbiórce jest wyjątkowo łatwe. Jeżeli chcesz zrobić to za pomocą karty płatniczej, po prostu odwiedź dedykowaną stronę na platformie GoFundMe, która dostępna jest również w aplikacji mobilnej. Jeżeli wolisz przelew bankowy, zrealizuj go na konto Szpitala (IBAN IT68E0306902480100000300027), wpisując w tytule cel, czyli „dotacja na raceagainstCovid”. Dotacje spływają bezpośrednio do Szpitala Uniwersyteckiego Policlinico di S. Orsola w Bolonii.

Celem jest zgromadzenie – do czerwca 2020 – funduszy niezbędnych do sfinansowania instrumentów, badań oraz pracowników Polikliniki S. Orsola, których wyłącznym celem jest opieka nad pacjentami zdrowiejącymi z Covid-19.

„Nawet wśród tych, którzy zdrowieją, Covid-19 pozostawia znaczące zniszczenia organów i układów silnie zaatakowanych wirusem. Płuca, serce, układ krążenia, nerki i mózg są częstymi celami wirusa. Pojawiają się niedoczynności płuc, serca czy nerek; pozostaje ryzyko zakrzepicy; może występować ryzyko uszkodzeń układu nerwowego. Aby monitorować takich pacjentów, leczyć ich oraz zapewnić rehabilitację, powstały dedykowane i wielodyscyplinarne oddziały, w których pracują specjaliści z dziedzin kardiologii, neurologii, nefrologii, pneumologii, psychiatrii oraz chorób zakaźnych.

Dla tych pacjentów rekomenduje się skomplikowane programy rehabilitacyjne, które często wymagają przeszkolonego personelu oraz wyszukanego wyposażenia, jak na przykład narzędzia telemedycyny dla oddalonych pacjentów, roboty dla pacjentów rehabilitowanych w domach, ultrasonografy, echokardiografy, elektrostymulatory mięśni oddechowych, czy przyrządy mierzące siłę mięśni i trenujące mięśnie, a także aktywne lub pasywne rowerki treningowe dla pacjentów z problemami oddechowymi leżących w łóżkach” – deklaruje Chiara Gibertoni, Główny Manager w Policlinico di S.Orsola.

Ducati zawsze starało się odgrywać ważną rolę w swoim ojczystym obszarze, który jest globalnie rozpoznawany jako Dolina Motoryzacyjna. To stąd pochodzą motoryzacyjne dzieła sztuki, ale także tutaj znajdują się wyśmienite jednostki medyczne. Region Emilia-Romagna stał się narodową siedzibą leczenia Covid-19. Ducatisti z całego świata także czują więź z regionem, który od zawsze był siedzibą fabryki czerwonych motocykl z Borgo Panigale.

„W obliczu tragedii jaką jest Covid-19, jedna osoba pozostanie sparaliżowana terrorem, a inna zareaguje natychmiastowo, precyzyjnie, w skoordynowany sposób. Pomoc służbie zdrowia w każdy możliwy sposób jest obowiązkiem każdego obywatela i każdej fabryki, której podstawą jest społeczność”zadeklarował Claudio Domenicali, CEO Ducati. „Ducati założone zostało w Bolonii 94 lata temu i dlatego jest nierozerwalnie połączone z tym miastem. Jestem pewien, że nasi zawodnicy, motocykliści, fani i entuzjaści z całego świata dołączą się do nas, aby dać miastu i całemu krajowi silny dowód solidarności oraz szczere wyrazy wdzięczności za wysiłek i poświęcenie lekarzy w walce z tą nową i wciąż nie do końca poznaną, poważną chorobą.”

Członkowie Zarządu Ducati rozpoczęli zbiórkę funduszy, a w ślad za nimi poszło wielu pracowników. Zebrana kwota została zdublowana przez firmę, łącznie sięgając poziomu 100 000 Euro. Od takiej kwoty rozpoczęła się zbiórka #raceagainstCovid.

„W ciągu wszystkich minionych tygodni zagrożenia koronawirusem, nasza regionalna, publiczna służba zdrowia otrzymała pokaz wsparcia w obliczu niespotykanego wysiłku przy pracy lekarzy, pielęgniarek i operatorów – którym na zawsze będziemy wdzięczni” skomentował prezydent regionu Emilia-Romagna, Stefano Bonaccini. „Pomoc i wsparcie od tych którzy mogli dać dużo lub mniej, ale przede wszystkim potrzeba pozostania w zjednoczeniu przeciwko trwającej pandemii. To właśnie dlatego inicjatywa Ducati jest wspaniała i ważna: aby zmobilizować pracowników, zespół i entuzjastów z całego świata do pomocy w zbiórce. Fundusze wesprą rehabilitację po Covid-19 prowadzoną przez Szpital S. Orsola w Bolonii, która jest tym bardziej niezbędna, ze względu na negatywne skutki, jakie wirus może po sobie pozostawić w wielu organach i układach osób zaatakowanych. Potrzebujemy dedykowanej obsługi oraz sprzętu, a Ducati jest na świetnej drodze, aby zapewnić te środki. Ogromnie dziękuję Claudio Domenicali, całemu zespołowi z Borgo Panigale oraz każdemu, kto kocha czerwone motocykle za to, co już jest pewną wygraną. Dziękuję raz jeszcze.”

Aby wesprzeć zbiórkę kartą kredytową:
Wystarczy wejść na dedykowaną stronę zbiórki GoFundMe.

Aby wesprzeć zbiórkę przelewem bankowym:
Nazwa odbiorcy: Azienda Ospedaliero Universitaria di Bologna per sanità di Bologna per COVID-19
IBAN: IT68E0306902480100000300027
SWIFT CODE: BCITITMM
Tytułem: „raceagainstCovid donation”

Wszystkie szczegóły dotyczące zbiórki funduszy dostępne są także na dedykowanej podstronie Ducati.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany