W miniony weekend po raz pierwszy w historii sportów quadowych odbyły się drużynowe zawody w motocrossie. Miejscem ich rozgrywek został trudny i wymagający tor „Am Hahneberg”, położony w małej niemieckiej miejscowości Jauer koło Drezna.

Od 25 do 27 września zawodnicy z 15 krajów walczyli o puchar w najbardziej wyczerpującej i jednocześnie widowiskowej konkurencji quadowej. Polacy w swoim debiucie zajęli zaszczytne dziewiąte miejsce. Kingway Motor Poland również debiutował jako oficjalny partner reprezentacji naszego kraju.

Na zorganizowany po raz pierwszy w historii puchar narodów – Motocross de Nations – swoje reprezentacje narodowe wystawiło 15 krajów Europy. Nasi zawodnicy wystartowali w składzie: z numerem 28 Mateusz Wojciechowski AMK Człuchów/Univerpal Racing Team, 29 – Piotr Majkowski oraz 30 – Grzegorz Brzozowski, obydwaj z GAMK. Puchar był doskonałą okazją do zmierzenia swoich sił z czołowymi zawodnikami rangi światowej i europejskiej, jak np.: Paul Winrow, Paul Holmes, Romain Couprie czy Stefan Schreiber.

Do głównego składu sędziowskiego pucharu powołany został pan Marian Zupa, Przewodniczący Głównej Komisji Sportów Motocyklowych PZM. Oprócz odpowiedzialnej roli sędziego był również opiekunem i mentorem polskiej ekipy. Był to debiut polskiej reprezentacji wśród najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników Europy, w większości z klas mistrzowskich. Nasza ekipa udowodniła, że śmiało mogą stawać w szranki z najlepszymi w Europie.


Udział reprezentacji Polski w tym Pucharze pokazał, że naszych zawodników stać na podjęcie zaciętej walki z największymi nazwiskami europejskiego motocrossu quadowego. Widzimy potencjał w rozwoju tego sportu w Polsce. Tym bardziej, że jest to sport ściśle związany również ze strategią naszej Firmy. W przyszłym sezonie mamy zamiar mocno zaangażować się we wspieranie młodych, zdolnych polskich zawodników, gdyż jesteśmy przekonani, że mają oni szanse na najwyższe miejsca i najznamienitsze tytuły
– podkreśla Piotr Dusza, Dyrektor Marketingu Kingway Motor Poland, który wspierał naszą reprezentację logistycznie podczas tego wyjazdu.
 

Więcej w Motocross
Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny w Motocrossie – 5 runda OML

Prawie 90 zawodników z całej Polski ścigało się 20 września na nowo powstałym torze w Zamościu. Niedzielne zawody zakończyły cykl...

Zamknij