QJ Motor planuje ekspansję w Europie z silnikiem wzorowanym na tym z Kawasaki Z650. Nie jest to jednak kopia 1:1…

Do koncernu QJ Motor należą Benelli oraz Keeway. Teraz producent chce zacząć sprzedawać w EU pod własną nazwą. Sprzedaż ma rozpocząć się w lipcu, a na początek na rynek trafią trzy modele: SRK400, SRV550 i SRK700. Ostatni z nich wzbudza mnóstwo emocji, bowiem oparto go na silniku wywodzącym się z Kawasaki. Jednak nie jest to klon 1:1, bowiem Chińczycy rozwiercili go do 693 ccm, w efekcie czego moc osiągnęła 74 KM. W wyposażeniu seryjnym znajdziemy dwie tarcze przy przednim kole, oświetlenie LED i widelec USD. Na terenie Chin oferowany jest w dwóch wersjach jako naked i z owiewką. Jako pierwsza w EU, najprawdopodobniej pojawi się wersja bez osłon.

QJ Motor SRV 550 to motocykl utrzymany w stylu cafe racer. Jego silnik o pojemności 554 ccm generuje 47,6 KM. Znamy go już z wizualizacji Benelli Tornado 550 oraz MV Agusty Lucky Explorer 5.5. Ostatnia maszyna, SRK400 to naked z kratownicową ramą i moca maksymalną 41,5 KM.

Na terenie Niemiec i Austrii importerem ma być Hans Leeb GmbH a powyższe maszyny spełnią normy Euro 5. Czy pojazdy będą dostępne w Polsce, na razie nie wiemy…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany