Puchar Polski w wyścigach skuterów - Koszalin - Motogen.pl

Gospodarzem lipcowej, piątej rundy Pucharu Polski w wyścigach skuterów był Motopark w Koszalinie. Pierwsi zawodnicy pojawili się na kartodromie już w piątek po południu i integrowali się do późnych godzin nocnych.

W sobotę poranny deszcz nie odstraszył zawodników, którzy wyjechali na trening dowolny na deszczówkach. Na szczęście przed treningami kwalifikacyjnymi się wypogodziło i upał doskwierał do samego wieczora.

W klasie Amator niepokonany był Marcin Matysiak #3 z TNT Racing Team, który w pięknym stylu zwyciężył oba biegi, pokonując Krzysztofa Żyłę #72 (Bidon Racing Team) oraz swojego kolegę z teamu Tomasza Nostera #14. W wyścigach zadebiutował Bartosz Gajda #15 z Koszalina na Peugeot Speedfight, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na pozycji czwartej.

W obu biegach klasy 2 – 50cc – bezkonkurencyjny był Michał Adamiszyn #45 z CMA Racing Team. O kolejne pozycje zaciekle walczyli: Dariusz Beszterda #37 (Bidon RT), Tomasz Noster #14 (TNT RT) i Paweł Tomaszewski #437 (Bidon RT). Wspaniale pojechała Natalia Florek, która w obu biegach zajęła miejsce czwarte. Szymon Urbaniak ukończył oba wyścigi na pozycji piątej.

Pełne emocji były wyścigi klasy trzeciej. W pierwszym biegu można było podziwiać bardzo widowiskową walkę o czwartą pozycję pomiędzy Michałem Adamiszynem #45 z CMA Racing Team i Marcinem Matysiakiem z #3 z TNT Racing Team, w drugim z kolei bacznie obserwowano pogoń Jerzego Mielocha Jr #88(Mieloch Racing Team – Stage6) za kolegą z teamu – Szymonem Rajczakiem #89 (Polini), który został ukarany karą 20 sekund za jump start. Na szczęście obaj zawodnicy mieli wystarczająco dużą przewagę nad konkurentami i pomimo kary Szymon zajął miejsce czwarte. Ostatecznie zwycięzcą obu biegów został Junior. Senior oba wyścigi ukończył na pozycji trzeciej. Tomek Nawrocki #49 (Bidon RT) był dwa razy siódmy. W pierwszym biegu pokonał kolegę z drużyny – Krzysztofa Żyłę #72, który niestety nie ukończył drugiego biegu z powodu defektu technicznego. Ogromne postępy poczynił Grzegorz Karczewski #71 zajmując w obu wyścigach pozycję szóstą. Jego skuter z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy, prędkością i przyspieszeniem dorównuje maszynom z MRT.

Podsumowując weekend w Koszalinie był bardzo udany. Sympatyczna atmosfera, coraz wyższy poziom wyścigów oraz pojawienie się nowego zawodnika daje nadzieje na rozwój tego sportu w Polsce. Cieszy również zainteresowanie kibiców. Jeden z najwytrwalszych – Tomek – przyjechał ze Szczecina w ulewnym deszczu na swoim skuterze – Runner 50 SP.

Kolejna eliminacja Pucharu Polski odbędzie się 15 sierpnia w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry.