Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Jeżeli jesteś pijany i masz zakaz prowadzenia pojazdów, to nie wsiadaj za kierownicę. Na szczęście ten kierowca był dostatecznie głupi, aby pokazać się policjantom jak na tacy, dzięki czemu (oby skutecznie!) wyeliminował się z ruchu publicznego.

Policjanci w powiecie Włodawskim poważnie się zdziwili podczas rutynowego patrolu. W piątek około 21:00 zauważyli skuterzystę, który na swoim motorowerze przewozi rower. Podczas kontroli okazało się, że to dopiero początek…

Tak to wyglądało z policyjnego radiowozu…

Skuterzystą okazał się 43-latek z gminy Wola Uhurska. Badanie alkomatem wykazało, że jedzie na podwójnym gazie – miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. A po sprawdzeniu go w bazie okazało się, że 43-latek posiada sądowo orzeczony dożywotni(!!) zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przypomnijmy – zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wyklucza także prowadzenie motorowerów. Takiemu “kierowcy” pozostaje co najwyżej rower.

43-latek tłumaczył policjantom, że wiezie pojazd ze zleconej naprawy. Odnosimy wrażenie, że takie usprawiedliwienie może nie wystarczyć w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczeń sądu oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym grozi mu do 5 lat więzienia.

Przynajmniej po wyjściu będzie na niego czekał naprawiony rower.


Więcej w Newsy, Z Kraju
Triumph SOS: aplikacja, która może uratować życie każdego motocyklisty

Aplikacja Triumph SOS sama wzywa służby ratownicze po wykryciu wypadku. Każda minuta lub sekunda może okazać się kluczowa przy ratowaniu...

Zamknij