Przetestuj BMW R 18! Startuje Roadshow 2023 [lista imprez, terminy] - Motogen.pl

BMW R 18 to potężny cruiser z największym na świecie seryjnie produkowanym dwucylindrowym silnikiem typu bokser. Masz teraz doskonałą okazję, aby zapisać się na jazdy testowe!

BMW R 18 zobaczyliśmy po raz pierwszy jesienią 2020 roku. Potężny, mocarny, a przy tym elegancki cruiser zachwycił cały motocyklowy świat, szokując przy tym ogromnym silnikiem typu bokser o pojemności aż 1800 cm3! Przeczytaj i obejrzyj test premierowy BMW R 18 2020 na Motogen.pl.

Niedługo później klasyczną wersję BMW R 18 w ofercie uzupełniły kolejne modele. Wszystkie zbudowane na bazie tej samej, imponującej jednostki napędowej, ale różniące się między sobą wyposażeniem i przede wszystkim stylem oraz charakterem.

Przyjeżdżasz na R 18 Roadshow?
Przyjeżdżasz na R 18 Roadshow?

Najpierw obok klasycznego BMW R 18 zobaczyliśmy wersję R 18 Classic, a później również R 18 B, czyli Bagger oraz najbardziej turystycznego spośród potężnych krążowników, czyli BMW R 18 Transcontinental.

BMW R 18 w czterech wersjach

Pierwsza i podstawowa wersja BMW R 18 to absolutna esencja eleganckiego cruisera o pięknej linii i wymuskanym wykończeniu. Tu liczy się czysta forma. Ogromne cylindry wystające na boki robią na żywo piorunujące wrażenie! Do tego przeniesienie napędu za pośrednictwem odkrytego wałka i dźwięk tak dużego boksera! Ten motocykl zostawia również ogromne pole do popisu jeśli chodzi o modyfikacje i aż się prosi o stworzenie na jego bazie swojego wymarzonego customa!

BMW R 18 (wersja podstawowa) - fot. Tomazi
BMW R 18 (wersja podstawowa) – fot. Tomazi

BMW R 18 Classic to prawdziwa klasyka gatunku. Motocykl już nie tak minimalistyczny, jak podstawowe R 18, bo mający na wyposażeniu standardowym szybę, skórzane sakwy, czy dodatkowe halogeny montowane obok przedniej lampy. Zwróć również uwagę na inne kształty układu wydechowego zmienionego głównie po to, aby pomieścić z tyłu wspomniane sakwy. Nadal jest tu bardzo elegancko, ale bardziej stylowo i przy tym również funkcjonalnie, bo w sakwy można zabrać rzeczy potrzebne na weekendową wycieczkę.

BMW R 18 Classic - fot. Tomazi
BMW R 18 Classic – fot. Tomazi

Kolejna wersja to oczywiście BMW R 18 Bagger. Baggery są szalenie popularnym typem motocykli w Stanach Zjednoczonych. Zamiast skórzanych kufrów znajdziesz tu boczne kufry, które wpisują się w charakterystyczną, dynamiczną i opływową linię tego typu motocykla. Z przodu nie ma wysokiej szyby, tylko owiewka, za którą ukryto ponad 10-calowy kolorowy wyświetlacz. Nie zabrakło również potężnego zestawu audio, z którego podczas jazdy może popłynąć muzyka udostępniona z twojego telefonu umieszczonego w specjalnym schowku na zbiorniku paliwa.

BMW R 18 Bagger
BMW R 18 Bagger

Najdroższym, najbardziej spektakularnym i największym ze wszystkich wersji R 18 jest oczywiście BMW R 18 Transcontinental. Znajdziesz tu wiele cech wspólnych z R 18 B, jak choćby ten ogromny kolorowy wyświetlacz przed oczami, czy boczne kufry z wbudowanymi głośnikami. W przypadku wersji R 18 Transcontinental dostajemy jednak dodatkowo wyższą szybę, centralny kufer i tym samym komfortowe oparcie dla pasażera. Tak duży i spektakularny motocykl nie może ważyć mało, ale spokojnie, bez obaw, do dyspozycji kierowcy jest tutaj nawet elektryczny bieg wsteczny (podobnie zresztą, jak w pozostałych wersjach BMW R 18).

BMW R 18 Transcontinental
BMW R 18 Transcontinental

Wszystkie cztery wersje są inne, choć oparte o ten sam silnik i większość podzespołów, jak np. ten lśniący wałek przenoszący napęd na tylne koło. Oczywiście na koniec pozostaje jeszcze ogromne pole do popisu jeśli chodzi o wyposażenie i personalizację! Który model BMW R 18 będzie dla ciebie odpowiedni? Najlepszą metodą, aby się o tym przekonać, będą oczywiście jazdy testowe. I właśnie nadarzyła się znakomita okazja, aby z takich jazd skorzystać u dealerów BMW w całej Polsce.

Roadshow, czyli jazdy testowe BMW R 18

Lokalni dealerzy marki BMW w całej Polsce organizują cykl imprez pod nazwą Roadshow. To doskonała okazja, aby przekonać się na własne oczy, jak niezwykłym motocyklem jest BMW R 18.

Co absolutnie kluczowe, to podczas Roadshow można nie tylko oglądać i podziwiać motocykle, ale również, a może nawet przede wszystkim na nich jeździć. Wszak doznania z jazdy i emocje, jakie wywołuje u nas przejażdżka danym motocyklem, można poznać dopiero jeżdżąc! Tylko w ten sposób posłuchasz dźwięku silnika przy różnych obrotach, sprawdzisz prowadzenie motocykla i poczujesz jego wibracje. Tylko w ten sposób poczujesz wiatr we włosach i zrozumiesz na czym polega fenomen R 18!

Sprawdź kiedy Roadshow z BMW R 18 zjawi się w twojej okolicy.

BMW R 18 (wersja podstawowa) na przerwie kawowej - fot. Tomazi
BMW R 18 (wersja podstawowa) na przerwie kawowej – fot. Tomazi

Roadshow 2023 – miasta i terminy

Poniżej znajdziecie listę terminów i lokalizacji imprez Roadshow 2023, organizowanych przez poszczególnych dealerów. W tym roku Roadshow jest organizowane obok imprez towarzyszących, jak na przykład rozpoczęcia sezonu, pikniki, czy zloty:

 • 16 kwietnia 2023 – Zdunek Gdańsk – podczas zlotu w Zamku Krokowa
 • 23 kwietnia 2023 – Best Auto Lublin – Lubelskie Motocyklowe Powitanie Sezonu 2023 
 • 29 kwietnia 2023 – BMW Sikora – Motoserce w Pszczynie
 • 6 maja 2023 – Ichcape Poznań – Otwarcie sezonu motocyklowego w Środzie Wielkopolskiej
 • 7 maja 2023 – Inchcape Warszawa – Autosacrum w Podkowie Leśnej
 • 12-14 maja 2023 – Auto Fus Warszawa – Hotel Eco Nieborów, BMW Motocykle Klub Polska
 • 14 maja 2023 – BMW Pawelec – Motoserce w Świebodzinie
 • 20-21 maja 2023 – Auto Fus Białystok – MotoBuldogs w Motoserce Łomża, Apart Hotel
 • 20 maja 2023 – BMW Bońkowscy Szczecin – Eska Rider Show 3
 • 26-27 maja 2023 – ZK Motors Rzeszów – Broil King Event
 • 1-4 czerwca 2023 – BMW Dobrzański Kraków – Moto Fakro, Hotel Activa w Muszynie
 • 2-4 czerwca 2023 – Premium Arena Łódź – Zlot branży IT w Strykowie
 • 8-11 czerwca 2023 – Podczas imprezy Scrambler Fever
 • 10-11 czerwca 2023 – M Cars – Tatoofest Kraków – Expo
 • 15-19 czerwca 2023 – Warszawa – Warsaw Heritage Festival
 • 16-18 czerwca – Auto Fus Warszawa – wyjazd PKO, Kazimierz Dolny
 • 6-9 lipca – BMW Smorawiński Poznań – XXVIII Rock Blues i Motocykle w Łagowie
 • 21-23 lipca 2023 – BMW Gazda Gliwice – Moto Silesia Heritage Festival
 • 3-6 sierpnia – Ichcape Wrocław – Polish Bike Week 2023 w Karpaczu
 • 3 sierpnia – BMW Team Długołęka – Piknik w parku

Więcej informacji o zapisach na jazdy testowe znajdziesz na specjalnej podstronie R 18 Roadshow na BMW Motorrad.pl.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany