Prototyp: hybrydowy skuter dla policji na bazie Yamahy Tricity 300 - Motogen.pl

White Motorcycles Concept zaprezentowało prototyp hybrydowego skutera dla policji, powstałego na bazie Yamahy Tricity 300…

White Motorcyces Concept zbdowało koncepcyjny skuter dedykowany dla służb mudurowych. Dzięki napędowi hybrydowemu pojazd ma zredukowaną o połowę emisję spalin względem Yamahy Tricity 300, na bazie której powstał. Skuter powstał przy pełnej współpracy z policjantami z Northamptonshire.

WMC Tricity Police

Boczne kufry można modyfikować w zależności od zastosowania i przeznaczenia maszyny. W schowku centralnym umieszczono dwie baterie litowo-jonowe Ego Power+ o pojemności 12 Ah. Możemy je naładować także z gniazdka z sieci.

WMC Tricity Police

Napęd hybrydowy wspomaga silnik spalinowy przy niskich prędkościach i  w czasie gwałtownego przyspieszania. Jednostka napędowa ma 28 KM,  a elektryk dodatkowe 6,8 KM. 

WMC Tricity Police

Pojazd dedykowany jest przede wszystkim do pracy w mieście. Z jednej strony wymagamy w nim dużej mobilności, z drugiej, ciągle przyspieszamy i hamujemy. Na razie nie wiadomo, czy projekt pozostanie tylko w formie prototypu. Mamy nadzieję, że nie.

WMC Tricity Police
WMC Tricity Police

Jedna odpowiedź

  1. Kornel

    To na razie jest prototyp, więc nie wiadomo czy wejdzie na rynek. Na tą chwilę jest w sprzedaży np. piaggio mp3. Ma niezawodny silnik, dwupoziomowe siedzisko, które sprawia, że postawienie nóg na ziemi nie sprawia problemów. W tej pracy przy interwencjach jest to ułatwienie.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany