Wygląd

Alpinestars Viper Air to dynamicznie wystylizowana, agresywnie wyglądająca kurtka wykonana z wytrzymałego poliestru 600D wzbogacona przewiewnymi panelami o dużej średnicy splotu, czyli mówiąc prościej Meshem. Wiatro i wodoodporna kamizelka umieszczona wewnątrz zadba o komfort termiczny. Kurtka jest dostępna w rozmiarach S-4XL oraz kilku wersjach kolorystycznych od całkowicie czarnej po czarno-białą z kolorowymi wstawkami.

Najładniejsza, naszym zdaniem, wersja kolorystyczna…

Co ważne wszelkie miejsca (mankiety, kołnierz) w których poliestry mogłyby mieć kontakt ze skórą człowieka, wykończono przyjemnymi w dotyku materiałami. W kurtce zastosowano samoblokujące się suwaki YKK, a dolną cześć pleców przedłużono, co ma zapobiegać podwiewaniu.

Wentylacja

Z racji faktu, że kurtkę wykonano z paneli Mesh’owych ma dużą przewiewność. Dodatkowo w mankiety wszyto suwaki dwustronne, dzięki czemu mogą służyć jako otwory wentylacyjne. Wiatroodporna podszewka, która zapewnia wodoodporność ma formę kamizelki, dlatego w intensywne opady możemy mieć mokre ręce. Ale to i tak znacznie lepsza ochrona, niż zapewnia wiele konkurencyjnych produktów przeznaczonych do użytkowania w upały.

Bezpieczeństwo

Trzonem wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa są certyfikowane (CE) protektory ramion i łokci, oraz kieszenie na ochraniacze pleców i klatki piersiowej które w opcji można wyposażyć w protektory CE. Standardowo producent umieszcza w nich ochraniacze piankowe. Kurtka posiada panele odblaskowe poprawiające widoczność kierowcy w nocy.

Alpinestars Viper Air w wersji czarnej…

Kieszenie/Cargo

Alpinestars Viper Air posiada dwie obszerne kieszenie w przedniej cześci, oraz wodoodporną wewnętrzną. Podpinka posiada dodatkową kieszonkę. Z racji segmentu uważamy dzielność cargo adekwatną do segmentu kurtki.

Regulacja

Kurtka nie posiada dużej ilości elementów regulacyjnych; za sprawą prostego, dość dopasowanego kroju powinna być komfortowa w czasie szybkiego poruszania się na motocyklu. Zastosowana regulacja dotyczy obwodu pasa oraz rękawów.

Viper Air posiada suwak do spięcia ze spodniami Alpinestars.

Podsumowanie

Testowany produkt kosztuje 789 zł. Sprawia wrażenie multiwygodnego w upalne dni. Jest bezpieczny w standardzie, co dodatkowo możemy zwiększyć dokupując certyfikowane protektory. Alpinestars Viper Air to także jedna z niewielu kurtek Meshowych o tak ładnej, dynamicznej stylizacji, dobrej jakości wykonania i wykończenia oraz akceptowalnej ochronie przed deszczem. Nasza opinia: warta zakupu!!!

Oficjalnym importerem i dystrybutorem marki jest firma Inter Motors, a kurtkę Alpinestars Viper Air znajdziecie tutaj!

Więcej w Nowości rynkowe
Nasza opinia: Shark Ridill kask integralny z blendą za rozsądną cenę

Shark Ridill to jeden z najtańszych modeli francuskiego Sharka. Ten przystępny cenowo kask integralny łączy wysoki poziom bezpieczeństwa z dużym...

Zamknij