Premiera BMW R18 2021 już za 3 tygodnie: wszystko co wiemy - Motogen.pl

BMW w końcu ogłosiło datę premiery długo wyczekiwanego, nowego cruisera z potężnym silnikiem.

W oficjalnym komunikacie BMW poinformowało, że data premiery potężnego, wyczekiwanego R18 to piątek 3 kwietnia. Ruszyła także specjalna strona internetowa bmw-motorrad.com/r18countdown, na której trwa odliczanie do internetowej premiery. Gdy to tylko nastąpi, na stronie pojawią się wszelkie dane techniczne, konfigurator, zdjęcia i filmy.

Zanim to nastąpi, przypomnijmy sobie wszystko co wiemy o nowym R18.

Polscy motocykliści mieli ostatnio niepowtarzalną okazję zobaczyć w Polsce dwie wersje przedprodukcyjne. W skutecznie chronionych kontenerach mogliśmy podziwiać R18 w odmianie bagger oraz bobber. Była okazja aby się przysiąść i odpalić silnik. Jakość wykonania, detale, jednostka napędowa czy odsłonięty wał korbowy robią fenomenalne wrażenie… Nie możemy doczekać się pierwszych jazd.

Silnik Big Boxer

Jakiś czas temu BMW opublikowało specyfikację silnika. Nazywa się Big Boxer, ma 1803 ccm, dwa cylindry i jest chłodzony powietrzem. Generuje 91 KM oraz 158 Nm. Więcej szczegółów przeczytacie w szczegółach o Big Boxerze.

Przecieki, wygląd

Całkiem niedawno wyciekły szkice patentowe – to potwierdziło, że możemy spodziewać się wersji bagger oraz cruiser/bobber.

Następnie widzieliśmy zdjęcia szpiegowskie z autostrady. Tutaj zauważyć można, że pozycja nóg nie jest wyciągnięta ze względu na potężne cylindry. Z kolei w przedniej owiewce wypatrzeć można radar. Wygląda więc na to, że BMW R18 zostanie wyposażone w zaawansowane systemy asystujące, jak aktywny tempomat czy ostrzeganie przed przeszkodą.

Dźwięk

Jeżeli już nie możecie się doczekać, to jest możliwość przynajmniej posłuchania R18. Silnik ten pierwszy raz został pokazany w kilku customowych projektach wspieranych przez BMW. Jednym z nich jest pięknie brzmiący Departed od Custom Works ZON:

Konkurencja

BMW z pełną siłą uderza w rynek ciężkich cruiserów. Na celowniku przede wszystkim znalazł się Harley-Davidson oraz Indian. Jak wielu wiernych pasjonatów dużych, turystycznych chopperów oraz cruiserów przesiądzie się na BMW? Ilu nowych motocyklistów BMW przekona do tego segmentu? Póki co można tylko strzelać, ale coś nam się wydaje, że R18 może być sporym sukcesem.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany