Premiera Aprilii RS660 potwierdzona! - Motogen.pl

Na Facebookowym profilu Aprilia Polska pojawił się ciekawy wpis…

„Aprilia RS660, premiera potwierdzona”. Oznacza to, że motocykl wejdzie do produkcji. Naszym zdaniem stanie się to jeszcze przed wakacjami – pierwszy prototyp był wystawiony na targach EICMA w 2018 roku. Od tego czasu do prasy często trafiały zdjęcia szpiegowskie RS660, aż w końcu krajowy oddział potwierdza premierę.

Motocykl ma być napędzany twinem powstałym na bazie RSV4, a motocykl będzie wyposażony w zaawansowaną elektronikę i markowe komponenty. Z pewnością będzie to ciekawa alternatywa dla japońskich motocykli sportowo-turystycznych o pojemności 600-650 ccm.

Od strony osiągów temat wygląda następująco: 169 kg oraz 100 KM – naszym zdaniem to wystarczające parametry do dobrej zabawy.

Sam producent wspomina o niej w następujący sposób: „pod względem technicznym RS 660 jest projektem unikalnym. Posiada nową ramę i wahacz z lekkiego aluminiom oraz wysokowydajny silnik R2 zapewniający przyjemność każdemu motocykliści. Odziedziczony z niepokonanego modelu Aprilia RSV4 pakiet elektroniki to najwyższa półka: składa się z przepustnicy Ride-By-Wire oraz 6-osiowej platformy inercyjnej, które gwarantują optymalne wykorzystanie asystentów elektronicznych APRC. Znalazło się tam pięć trybów jazdy ustalających zachowanie asystentów w zależności od preferencji motocyklisty: radosna i bezpieczna jazda na co dzień, dynamiczna jazda po drodze, czy też ekstremalna jazda na torze – wybierz sam. RS 660 wyróżnia się także swoją zaawansowaną aerodynamiką. To dzięki dwuwarstwowym owiewkom z rozwiązaniami aerodynamicznymi poprawiającymi stabilność przy wysokich prędkościach oraz chroniącymi kierowcę i pasażera przed oporem powietrza.”