Supersport

W wyścigu Supersport na pierwszym punkcie pomiarowym najszybszy był William Dunlop, który miał 1.6 sekundy przewagi nad Brucem Ansteyem i 1.7 sekundy przewagi nad swoim bratem – Michaelem. Na drugim okrążeniu Michael Dunlop był już przed Williamem i zaczynał doganiać Ansteya. Guy Martin w połowie wyścigu znajdował się na czwartym miejscu przed Cameronem Donaldem i Johnem McGuinnessem.

Dunlop i Anstey zakończyli pit stop niemal równocześcnie i udało im się dopaść McGuinnessa, Camerona Donalda i Jamesa Hilliera, którzy walczyli o czwarte miejsce. Po wyprzedzeniu ich było już pewne, że Michael i Bruce staną na podium. William bezpiecznie jechał na trzeciej pozycji docierając do mety z siedmioma sekundami przewagi nad McGuinnessem. Michael Dunlop zaliczył swoje drugie zwycięstwo podczas tegorocznej edycji TT. Na piątym miejscu znalazł się James Hillier, a za nim Guy Martin i Cameron Donald.

 

Superstock
W wyścigu Superstock od samego początku prowadził Gary Johnson, który jednak nie mógł czuć się pewnie, ponieważ jego przewaga nad Michaelem Dunlopem i Guyem Martinem była niewielka. Pod koniec pierwszego okrążenia Cameron Donald wycofał się z wyścigu. Na punkcie pomiarowym Cronk-ny-Mona był dziewiąty.

Na drugim okrążeniu kolejność pozostawała bez zmian. Prowadził Gary Johnson przed Michaelem Dunlopem, Guyem Martinem, Johnem McGuinnessem i Jamesem Hillierem. Wszyscy zawodnicy zjechali na pit stop. Guy Martin przekroczył prędkość w pit lane o 12 mil na godzinę i otrzymał za to 30 sekund kary. Na kolejnym okrążeniu zatrzymał się pomiędzy punktami Ramsey i Bungalow w Glen Duff i zrezygnował z dalszego udziału w wyścigu. Na punkcie pomiarowym Grandstand Dunlop tracił do Johnsona już tylko 2.972 sekundy.

Na początku czwartego okrążenia Michael Dunlop był już najszybszy kiedy zawodnicy przejechali przez punkt pomiarowy Glen Helen. Miał 0.137 sekundy przewagi nad Johnsonem. Na trzecim miejscu znajdował się John McGuinness, a dalej Dean Harrison, Bruce Anstey i James Hillier.  Na ostatnim punkcie – Cronk-ny-Mona – Dunlop miał już 12.767 sekund przewagi  nad Johnsonem.

Czy ktoś będzie w stanie powstrzymać Dunlopa? Już teraz zaliczył hat-trick i wiele wskazuje na to, że ma szanse wygrać również kolejne wyścigi. Czy uda mu się powtórzyć wyczyn Iana Hutchinsona, któremu odebrał już niemal wszystkie rekordy? Po zakończeniu wyścigu podczas konferencji prasowej powiedział krótko – “Jesteśmy tu po to, aby tworzyć historię.”

Już w środę o 11:45 zawodnicy wystartują do wyścigu TT Zero, a o 13:00 ruszy klasa Supersport. Na zakończenie dnia pojedzie klasa Sidecar o 15:15. Oczywiście harmonogram może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych. Szczegółowe wyniki dotychczasowych treningów i wyścigów znajdziecie na www.iomtt.com.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Inne
IOM TT: wyścig Sidecar i Superbike

W miniony weekend na wyspie Man odbyły się pierwsze wyścigi. O miejsca na podium walczyli zawodnicy klas Sidecar i Superbike.

Zamknij