Do największych zawodów Hard Enduro w Polsce pozostał już tylko miesiąc. Dlatego wszyscy amatorzy jazdy na dwóch kółkach w terenie powinni zarezerwować sobie weekend 6 – 7 września i pojawić się w Bełchatowie. Każdy kto się zapisze będzie miał szansę stanąć ramię w ramię ze światowej sławy zawodnikami Hard Enduro, takimi jak Taddy Błażusiak.

„Zorganizowanie takich zawodów w Polsce było od zawsze moim marzeniem. Choć na co dzień już tutaj nie mieszkam, to wciąż chętnie wracam. I wiem, że jest tu wielu dobrych riderów. Cieszę się, że teraz będą mieli okazję pokazać na co ich stać. Trzymajcie gaz do końca!” – zachęca wielokrotny mistrz świata Super Enduro.

Już blisko 300 śmiałków odpowiedziało na zaproszenie Taddiego i zapisało się na zawody Red Bull 111 Megawatt. Dla pozostałych, którzy przyjdą obejrzeć wyścig, powstanie specjalnie wydzielona strefa dla publiczności, z której widać będzie cały tor.

Zawody są dwudniowe – 6 września (sobota) przewidziane jest zapoznanie z trasą i etap eliminacji, 7 września (niedziela)  wszyscy, którzy przejdą proces eliminacji, ruszą w zawodach ze startu wspólnego na specjalnym, kilkunastokilometrowym torze. Będzie on w dużej mierze wykorzystywał naturalne ukształtowanie terenu i przeszkody znajdujące się w kopalni. Zawodnicy będą ścigać się na zróżnicowanym ze względu na podłoże (sypkie piaski, czwartorzędowe iły, węgiel brunatny, żwir, wapienne skały…) i wysokość terenie.

Trasa wyznaczona została przez dyrektora sportowego zawodów – Bartka Obłuckiego, wielokrotnego mistrza Polski Enduro i drugiego wicemistrzem świata Enduro.

„Przejazd przez trasę będzie trwał około godziny. Jest spora część płaska, gdzie wytyczymy linię startu. Później wjedziemy w tak zwaną część extreme, i tam lekko nie będzie. Każdy z zawodników będzie mógł się tam wykazać i sprawdzić czy rzeczywiście jest tak mocny, jak mu się wydaje. Obecnie już dopinamy całą imprezę. Chcemy, żeby wszyscy mieli jak najwięcej frajdy z jazdy. Tak ułożymy przejazd, żeby każdemu podskoczyła adrenalina. W końcu są to zawody Hard Enduro – będzie bolało” –  zapewnia Obłucki.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto spełnia następujące wymogi regulaminowe:
• Ma przynajmniej 16 lat
• Posiada sprawny motocykl enduro lub motocross
• Posiada ubezpieczenie OC i NNW
• Posiada profesjonalne ubranie – kask, gogle, ochraniacze, rękawice, buty do sportów off-roadowych
• Jego stan zdrowia zezwala na udział w tego rodzaju zawodach
• Poprawnie zarejestruje się poprzez formularz na stronie zawodów i wniesie opłatę startową

Red Bull 111 Megawatt rozegra się w na co dzień niedostępnej lokalizacji – Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. To jedno z najbardziej strategicznych i intrygujących miejsc w Polsce. Rozległa kopalnia odkrywkowa, w której odbędzie się wyścig jest największą dziurą wykopaną przez człowieka w Europie, a pobliska elektrownia zaopatruje ponad ¼ obszaru Polski w energię. Te wielkie industrialne przestrzenie nie gościły dotychczas ani sportowców, ani tym bardziej licznej widowni. Kopalnia otworzy swoje bramy tylko na zawody, które odbędą się 6 i 7 września 2014 roku.
To zdecydowanie będzie mega-energetyczna jazda!

Wszyscy fani enduro powinni już dziś rezerwować sobie pierwszy weekend września 2014 roku na udział w zawodach w Bełchatowie.

Formularz rejestracyjny: http://win.gs/1yASrAh

Więcej informacji o zawodach na www.redbull111megawatt.pl.