Polska w topie Google Maps, mamy najlepsze mapy - Motogen.pl

Motocykliści lubią podróżować, nie ma co do tego wątpliwości. Z kolei jednym z najbardziej popularnych asystentów do wyznaczania lub nawigowania po trasie, jak aplikacja Google Mapy. Staje się ona coraz lepsza…

Gigant z Mountain View, na swoim portalu dla developerów prowadzi statystykę oceniającą jakość funkcji Map Google. Pod uwagę branych jest siedem funkcji, jak dostępność informacji o korkach, czy nawigowanie kierowców, pieszych lub rowerzystów.

Oceny z kolei mają trzy stopnie:
⬤ – Funkcja dostępna z dobrą jakością danych.
◯ – Funkcja dostępna z przybliżonymi danymi.
— – Funkcja niedostępna lub z niską jakością danych.

Jeszcze do niedawna Polska miała 6 z 7 wzorowych ocen, a problemem była niska jakość danych dotyczących ograniczeń prędkości. Po ostatniej aktualizacji, Google oceniło, że aplikacja Google Maps w Polsce ma już pełne dane ograniczeń prędkości.

W ten sposób Polska uzyskała najwyższą ocenę we wszystkich 7 kategoriach, trafiając do światowej czołówki Google Maps. Warto zauważyć, że takich krajów na świecie jest jedynie 16. Poza Polską są to: Austria, Belgia, Dania, Finlandia (i Wyspy Alandzkie), Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja i Wielka Brytania. Co ciekawe, 7 pełnych punktów nie zdobyły nawet USA (powodem są zbyt słabe dane o ograniczeniach prędkości).

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany