Polska runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów rozegrana - Motogen.pl

W weekend 8–9 maja na torze kartingowym Wallrav w Starym Kisielinie odbyła się po polska runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów. Do zawodów zgłosiło się ponad 50 zawodników z Niemiec, Polski, Czech i Szwajcarii.

Tradycyjnie w sobotę popołudniu rozpoczął się wyścig trzygodzinny, w którym wzięło udział trzynaście zespołów. Najlepsza okazała się drużyna AST Racing Team, która przejechała 239 okrążeń. Mieloch Racing Team #8, z powodu defektu technicznego, podczas trzeciej zmiany został zmuszony  do wymiany silnika i ukończył wyścig na siódmym miejscu. TNT Racing Team, również borykający się z wieloma usterkami, zajął miejsce jedenaste. Brawurowo i zarazem pięknie jadący czeski team Motovision, niestety, również nie ukończył wyścigu z powodu defektu technicznego.

Podczas niedzielnych wyścigów w klasie pierwszej w obu biegach ponownie bezkonkurencyjny okazał się Maik Zoerner #51. Denis Koch #4 i Dariusz Beszterda #7 (Bidon R/T) zajęli kolejne miejsca na podium. Wspaniałą walkę o czwartą lokatę, zarówno w pierwszym, jak i drugim wyścigu stoczyli Swenja Mengel #24 i Szymon Urbaniak #2 (Mieloch Racing Team). Szymon, mimo mniejszej mocy w swoim skuterze, dzielnie podążał za rywalką, ostatecznie pokonując ją w drugim biegu.

W klasie 2 na linii startu stawiło się dziewiętnastu zawodników! Od startu zażarty bój o czołowe lokaty stoczyli Max Moutschka #24, Kevin Chadrysiak #82 (AST Racing Team) oraz Marcus Andruchiewicz #4. Niestety, Marcus przewrócił się na jednym z wiraży i nie zdołał już dogonić rywali, kończąc wyścig na czwartej pozycji. Po ekscytującej walce Kevin Chadrysiak przejechał linię mety jako pierwszy ze sporą przewagą nad Maxem! Trzecie miejsce zajął Philip Winkel. W drugim biegu zwyciężył Max Moutschka, przed Kevinem i Marcusem. Reprezentant Polski, Tomasz Noster #60 (TNT Racing Team), ukończył wyścigi na pozycji szóstej i siódmej.

Wspaniałą rywalizację i zaciętą walkę do ostatniego okrążenia można było podziwiać w obu biegach klasy 3. W pierwszym wyścigu, tuż po starcie prowadzenie objął Ronnie Mengel #19. Tuż za nim podążali: Oliver Knecht #44, Denis Chadrysiak #81 (AST Racing Team), Max Kretschmer #13 i Szymon Rajczak #89 (Mieloch Racing Team). Na piątym okrążeniu na jednym z wiraży Denis z Olivierem wspólnie wypadli z toru. Następnie na kolejnym zakręcie Max wywrócił się tuż przed Szymonem. Na szczęście, Szymon wyhamował i ominął rywala, awansując na drugą pozycję. Podobna sytuacja spotkała Jerzego Mielocha Jr #88, któremu przed kołami przewrócił się Daniel Koch. Pozwoliło to Juniorowi wskoczyć na miejsce trzecie. Na przedostatnim okrążeniu prowadzącemu w wyścigu Ronniemu zablokowała się linka gazu i przy dużej prędkości wypadł z toru. Zwycięzcą pierwszego biegu został Szymon Rajczak #89. Junior z Maksem do ostatnich metrów walczyli o drugą lokatę i ostatecznie Junior ukończył wyścig na miejscu trzecim. Warto dodać, że Maksowi, na skutek wywrotki, przednie zawieszenie obróciło się o 180 stopni! Denis Chadrysiak, który zaliczył jeszcze jedną wywrotkę, zajął miejsce jedenaste.

W drugim biegu, po doskonałym starcie, Szymon Rajczak #89 (Mieloch Racing Team) znalazł się na pierwszej pozycji. W pościg za nim podążyli Ronnie Mengel i Maks Kretschmer. Niestety, z okrążenia na okrążenie skuter Szymona tracił moc. W ósmej rundzie całkowicie odmówił posłuszeństwa, wykluczając Szymona z dalszej rywalizacji. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do samego końca i zwycięzcą został Ronnie. Na drugim miejscu uplasował się Maks, przed Jerzym Mielochem Jr. Denis Chadrysiak zakończył wyścig na pozycji szóstej. Bartosz Łyskawiński w pierwszym biegu był dwunasty. Drugiego biegu nie ukończył z powodu wywrotki na wyjściu z szybkiego łuku przy parku maszyn.

Zawodnicy Mieloch Racing Team bardzo dziękują wszystkim kibicom za wsparcie i wspaniały doping!

Na kolejnej rundzie IDSM w Wittgenborn 19–20 czerwca pojawią się dwa największe włoskie teamy: Polini i Stage6 wraz ze swoimi najlepszymi zawodnikami!

Dokładne wyniki wyścigów znajdziecie tutaj.