Policyjne Kawasaki Versys - Motogen.pl

autor: Natalia Tryba

Motocykle będą wyposażone w wideo rejestratory firmy Zurad. Pięć motocykli Kawasaki Versys 1000 trafi do Łodzi i Szczecina.

Czy nowe motocykle będą skuteczne? Większość samochodów poruszających się po naszych drogach może jeździć z prędkością powyżej 200 km/h, ale policyjne Kawasaki Versys są w stanie im dorównać. Oprócz tego maszyny doskonale przyspieszają, a także są lekkie i zwrotne. Jednymi słowy w rękach doświadczonych i dobrze wyszkolonych funkcjonariuszy Kawasaki Versys będą doskonałą bronią do walki z piratami drogowymi.

Przeczytaj również: Test Kawasaki Versys

Dlaczego Kawasaki Versys? Kawasaki Ninja ZX-10R czy ZZR-1400 są sprzętami autostradowymi, a policjanci będą patrolować jednośladami również drogi krajowe i powiatowe, które mają gorszą nawierzchnię. Oprócz tego na wielu osiedlach są progi zwalniające i inne przeszkody, które na modelu Versys nie zrobią wrażenia. Oprócz tego pozycja kierowcy na modelu Versys jest wygodniejsza i wyższa. To sprawia, że policjant może widzieć więcej i być łatwiej zauważonym w ruchu miejskim.

Więcej o motocyklach Kawasaki</a