Polaris Industries wykupuje większe udziały w Brammo.

Ta inwestycja pozwoli Polarisowi na korzystanie z opatentowanej technologii produkcji elektrycznego napędu Brammo, a także zapewni wejście na rynek motocykli elektrycznych jako partnerowi strategicznemu Brammo. W 2011 roku Polaris agresywnie pobija nowe rynki – zakupił już markę Indian Motorcycles oraz wytwórcę samochodów elektrycznych GEM. Dlatego możemy się spodziewać, że już wkrótce napędy elektryczne, którymi dysponują firmy partnerujące Polarisowi, zostaną wykorzystane m.in. w pojazdach ATV producenta. Z kolei dla Brammo korzyści finansowe płynące z partnerstwa są niepodważalne – Polaris będzie miał także udziały w procesie produkcji i rozwoju technologii oraz sprzedaży.  

Scott Wine, dyrektor generalny Polarisa: “Jesteśmy podekscytowani rozszerzeniem naszych możliwości w zakresie pojazdów elektrycznych dzięki partnerstwu biznesowemu z Brammo, jedną z najbardziej innowacyjnych i agresywnych firm, jakie znalazłem w świecie motocykli elektrycznych. Nasze firmy dzielą pasję wykonania i nie mogę się doczekać wykorzystania możliwości, które daje nam współpraca. (…) To dla Polarisa mała, ale bardzo ważna inwestycja w rynek pojazdów elektrycznych, który jest gotów by się rozrosnąć”.

Craig Bramscher, dyrektor generalny Brammo: “Zawsze byliśmy pod wrażeniem pozycji Polarisa w przemyśle motoryzacyjnym. Jest to firma znana z innowacyjności i jakości, a ich decyzja, by stworzyć partnerstwo z Brammo jest wsparciem dla naszej technologii. Jest to dla klientów Brammo świetny scenariusz, bo przeniesiemy do nas legendarna dla Polarisa jakość, serwis, inżynierię oraz produkcję”.

Więcej o motocyklach Polaris

Więcej w Biznes
Sprzedaż Harleya rośnie na całym świecie

W trzecim kwartale tego roku sprzedaż motocykli Harley-Davidson wzrosła na całym świecie o 5,1%.

Zamknij